تصویر صفحه اصلی

محمد مهدی میرزایی هستم، موسس نهایت یادگیری و دانش‌آموخته رشته MBA در مقطع کارشناسی ارشد

شکست پارس اکسسوری:

چند سال پیش بود که به صورت عمده، شروع به واردات لوازم جانبی از چین کردیم. قصد داشتیم فروشگاه آنلاین راه بیندازیم، در نتیجه از اینستاگرام شروع کردیم، اما از همان ابتدای کار برای فروش آنلاین به مشکل خوردیم و تنها مشتری‌هایمان عمده‌فروش‌های مشهد بودند. چالش‌های فراوانی را سپری کردیم اما در نهایت پس از حدود 3 سال تلاش، پیج Pars_Accessory  شکست خورد و تیم 4 نفره‌مان از هم پاشید.

نه مشکل مالی داشتیم و نه مشکل روابط در چین. هیچ ایده‌ای نداشتم که چرا کسب‌وکار ما به شکست منتهی شد.

شکست مایان:

حدود 1.5 سال بر روی استارتاپ مایان کار کردیم. در این استارتاپ به فروش محصولات هنری می‌پرداختیم و چشم‌انداز بسیار بزرگی برایش در نظر داشتیم. اما این استارتاپ هم به شکست منتهی شد و تیکم 5 نفره‌مان از هم پاشید. پیج فروشگاه را فروختیم، اما پیج مجله مایان به آدرس Mayan.mag هنوز وجود دارد.

شکست‌های پایان ناپذیر:
حتی حدود 1 سال هم در حوزه بیتکوین فعالیت کردم، قرار بود استارتاپی در این زمینه تاسیس کنم اما این استارتاپ هم با شکست مواجه شد.

بالاخره پیدایش کردم!

یک بار اتفاقی کتاب «نابخردی‌های پیش‌بینی پذیر» را خواندم. فهمیدم چه دنیای عظیمی در این کتاب‌های کوچک وجود دارد که از دید ما پنهان شده است. کتاب استراتژی اقیانوس آبی را خواندم، دنیای بزرگ‌تری به رویم گشوده شد و 1 دلیل اصلی شکست خودم را پیدا کردم! آنجا بود که این راه را ادامه دادم و تصمیم گرفتم به دنبال کشف دلایل شکست‌هایم بروم.

من که معتقد بودم باید فقط کف بازار فعالیت کرد و برای علم‌آموزی ارزشی قائل نمی‌شدم، آنقدر مجذوب علم کسب‌وکار شدم که تا به امروز بیشتر از 10 دوره داخلی و بین‌المللی، از 1 ماهه گرفته تا 6 ماهه، گذرانده‌ام. (البته اعتراف می‌کنم که اوایل شروع علم‌آموزی‌ام، مبلغ 2.400.00 تومان به خاطر یک دوره داخلی با محتوای کاملا به درد نخور، سرم کلاه رفت.) همچنین بیشتر از 20 کتاب برتر و تخصصی کسب‌وکار را خوانده‌ام.

هرچه بیشتر دلایل شکست‌هایم را پیدا می‌کردم، عطش بیشتری برای کتاب‌ها و دوره‌های بعدی درونم ایجاد می‌شد. همین حالا بیشتر از 15 دلیل می‌توانم بیاورم که چرا کسب‌وکارهایم بارها شکست خوردند!

فهمیدم که دوست دارم بقیه عمرم را در چه حوزه‌ای بگذرانم.

تصمیم گرفتم علاقه خودم را ادامه دهم. یک سال پیش، متوجه شدم که افراد بسیار زیادی مثل چند سال پیشِ خودم وجود دارند.

افرادی که بارها شکست می‌خورند اما دلیل شکست‌شان را نمی‌دانند. افرادی که به فروش‌شان ضربه خورده، اما نحوه افزایش فروش را یاد ندارند. افرادی که ذهنیت فرد موفق را دارند، اما چون آموزش‌های باکیفیت کسب‌وکار را ندیده‌اند، در مسیر شکست قرار می‌گیرند و ساعت‌ها، ماه‌ها و حتی سال‌ها تلاش‌شان به شکست منتهی می‌شود.

رسالت خودم را پیدا کردم. تصمیم گرفتم با انجام کاری که شدیدا علاقه دارم، مشکل این افراد را حل کنم. مشکلی که خودم چند سال پیش داشتم، اما هیچ کس حل نکرده بود.

من باکیفیت‌ترین دوره‌های کسب‌وکار در سطح جهانی را برای بازار ایران، بومی‌سازی می‌کنم تا دانشجویان، مدیران و صاحبان کسب‌وکار بتوانند با بهبود چشمگیر کسب‌وکارشان، زندگی شیرین‌تری برای خودشان و خانواده‌شان بسازند

این 6 اصل همیشه در نهایت یادگیری رعایت خواهند شد!

بهترین آموزش‌ها در سطح جهانی​

بهترین آموزش‌ها در سطح جهانی

انتخاب‌های امروز ماست که آینده ما را می‌سازد. بدیهی است که فتح بلندترین قله‌های موفقیت، نیازمند آموزش از برترین اساتید جهان است. از طرفی، ما نمی‌توانیم همه آموزش‌های موجود را ببینیم. هر 1 دقیقه، 300 ساعت ویدیو در یوتیوب آپلود می‌شود! پس چرا همین امروز انتخاب نکنید که وقت ارزشمندتان را فقط روی بهترین‌های جهان متمرکز کنید؟ نهایت یادگیری زمان زیادی را برای انتخاب بهترین آموزش در سطح جهانی می‌گذارد تا بهترینِ جهان را برای بازار ایران بومی‌سازی کند

 

کاربردی​

متاسفانه بسیاری از دانشگاه‌های کشور در رشته مدیریت کسب‌وکار (MBA) آنقدر روی مسائل تئوری تمزکز کرده‌اند که فراموش کرده‌اند دانشجو قرار است روزی از علم خود کسب درآمد کند. بسیاری از آموزش‌های آنلاین نیز فقط برخی روش‌های کاربردی را می‌گویند که در یک حوزه خاص اجرا شده و چون اصول تئوری را نگفته‌اند، دانش‌پذیر نمی‌تواند اصول را برای حوزه خودش پیاده‌سازی کند. با شعار «فقط کاربردی» گول نخورید. فقط وقتی می‌توانید بهترین اجرا و بهترین نتیجه را داشته باشید که چکیده‌ای از اصول تئوری را بدانید و سپس نحوه اجرای آن اصول توسط برندهای مختلف را ببینید. همه آموزش‌های کسب‌وکار نهایت یادگیری زیر سایه این اصل هستند و خواهند بود.

کاربردی
توضیح اصطلاحات تخصصی​

توضیح اصطلاحات تخصصی​

در برترین دانشگاه‌های جهان، در مقاطع پایین‌تر، اصول ابتدایی کسب‌وکار را به دانشجویان آموزش می‌دهند، چیزی که حتی در مقاطع بالای اکثر دانشگاه‌های ایران ناشناخته است. در نتیجه اگر اصطلاحات تخصصی کسب‌وکار مانند MVP، Performance Funnel، Lean Startup، Engine model یا … را ندانید در گذراندن دوره‌های برتر جهانی به مشکل جدی برمی‌خورید. نهایت یادگیری همه اصطلاحات تخصصی در دوره‌ها را به زبان ساده و روان توضیح می‌دهد طوری که هنگام گذراندن هر دوره آموزشی، به راحتی جلو می‌روید بدون این که احساس کنید جایی را متوجه نمی‌شوید.

ارتقا محتوا​

وقتی زبان انگلیسی به فارسی برگردد، برخی جملات مفهوم خود را از دست می‌دهند و باید مفهوم را به زبان فارسی برگرداند. مترجم فقط وظیفه دارد متن را به زبان فارسی برگرداند، اما فرق بسیار زیادی است بین «متنی که باید 5 بار بخوانید و چند دقیقه روی هر عبارت فکر کنید و کلی اعصاب‌تان به هم بریزد»، تا «متنی که هر جمله را به سرعت می‌خوانید و متوجه می‌شوید و پیش می‌روید». چالش‌براگیزترین مرحله کار نهایت یادگیری ارتقا محتوا است.

ارتقا محتوا​
به‌ روز​

به‌ روز​

متاسفانه بسیاری از منابع علمی که در دانشگاه‌ها تدریس می‌شوند، متعلق به ده‌ها سال پیش هستند و بعضی‌ها حتی منسوخ شده‌اند. از طرفی به طور میانگین، حجم دانش انسان‌ها در هر 13 ماه، 2 برابر می‌شود! اگر خودتان را به‌روز نگه ندارید، رقبایتان قطعا با استفاده از علم روز، شما را از صحنه روزگار خارج می‌کنند. همانطور که امروزه می‌بینید کسب‌وکارهای آنلاین در حال گرفتن سهم از بازار کسب‌وکارهایی هستند که فقط سنتی عمل می‌کنند.

مثال‌های ایرانی​

وجود Case Study برای آموزش کسب‌وکار فوق‌العاده حیاتی است. اگرچه در برترین دوره‌های آموزش کسب‌وکار جهان، برندهای بسیار زیادی بررسی می‌شوند، اما برای ما، جای خالی مثال‌های ایرانی احساس می‌شود. نهایت یادگیری برای این اثبات کند همه اصول، در ایران هم جواب می‌دهند، مثال‌هایی از برندهای ایرانی نیز در آموزش‌ها گنجانده تا ببینید در بازار ایران چه برندهایی، با اجرای چه اصولی، مرزهای فروش‌شان را گسترش داده‌اند.

مثال‌های ایرانی​
فوتر
تمامی حقوق این سایت متعلق به محمدمهدی میرزایی است. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.