کتاب الکترونیکی 222 ایده پیشتاز تولید محتوا

جامع‌ترین مجموعه ایده‌های پست‌گذاری که کمک‌تان می‌کند نه‌تنها جان تازه‌ای به پیج‌تان بدهید، بلکه مخاطبان‌تان را میخکوب محتواهایتان کنید.

کاور کتاب الکترونیکی 222 ایده تولید محتوا

این کتاب در یک نگاه

آیا این شما هستید؟

مشکل دوره آموزشی اینستاگرام

«هر دوره آموزشی اینستاگرام که شرکت کردم، در نهایت میگه باید محتوات جذاب باشه، خب چه پستی بذارم که جذاب باشه؟ چرا هیچ کس اینو نمیگه؟»

چه ایده پستی در تولید محتوا بگذارم

اینقدر صبح تا شب دارم به این فکر می‌کنم که چه پستی بذارم، دیگه کم‌کم حالم داره از تولید محتوا بهم می‌خوره و ناامید شدم.

«ای کاش یک ربات کنار دستم داشتم که هرگاه از او می‌پرسیدم «همین الان چه پستی بگذارم؟» یک ایده عالی به من می‌گفت! یعنی می‌شود شبی برسد که راجع به پستی که فردا می‌خواهم بگذارم، فکر نکنم؟ یعنی می‌رسد روزی که به محض اراده کردن، یک ایده جذاب به ذهنم برسد؟»

این هم شما هستید؟

 

ایده های تولید محتوا

اگر بله، نگران نباشید؛ شما تنها نیستید. هزاران نفر از تولید کنندگان محتوا هر روز با این چالش دست‌وپنجه نرم می‌کنند. به حال هنوز چنین رباتی اختراع نشده، غیر این است؟ اما یک خبر خوب برایتان دارم. امروز می‌توانید جامع‌ترین مجموعه ایده‌های تولید محتوا را کنار دست‌تان داشته باشید تا هر زمان این افکار مزاحم «چه پستی بگذارم» به شما حمله کردند، با یک کلیک و دیدن ده‌ها ایده فوق‌العاده جذاب، آن افکار را تار و مار کنید.

 

اما چرا این کتاب، دقیقا همانند یک ربات سخنگو، به شما کمک می‌کند؟

نمونه کتاب 222 ایده تولید محتوا 3

جامع‌ترین مجموعه ایده‌ها در جهان در این کتاب وجود دارد و تقریبا هیچ ایده‌ای نتوانسته خودش را از چشم ما پنهان کند

نمونه کتاب 222 ایده تولید محتوا 2

به جای بیان تیتروار ایده‌ها، نحوه استفاده قدم به قدم از آن‌ها را هم بیان کردیم. اگر همیشه می‌خواسته‌اید از ربات رویایی‌تان بپرسید «حالا این ایده را چطور به طور موثر برای خودم اجرا کنم؟» عاشق این کتاب خواهید شد.

نمونه کتاب 222 ایده تولید محتوا 1

10ها مثال اجرا شده در ایران و خارج از ایران آورده‌ایم تا به راحتی الگوبرداری کنید و به چشم ببینید کسب‌وکارها و اینفلوئنسرهای فوق موفق چطور در حال استفاده از این ایده‌ها جهت رشد پیج‌شان هستند

برخی مشکلاتی که این کتاب برایتان حل خواهد کرد:

ایده تولید محتوا عکس محصول

برای هر محصول، چند محتوا تولید کرده‌اید؟ فقط در حد 4 یا 5 عکس محصول؟ آیا توقع دارید که محصول‌تان فروش هم برود؟ می‌دانستید برای یک محصول ارزان، حداقل باید 20 و برای یک محصول گران، حداقل باید 50 محتوا تولید کنید؟ علاوه بر آن، این محتواها نباید صرفا عکس محصول باشند. در کتاب 222 ایده تولید محتوا 13 روش خلاقانه ارائه محصول را آموزش می‌بینید تا دیگر هیچ‌گاه محتواهای معرفی محصول‌تان تکراری نباشند و حوصله مخاطب را سر نبرند.

حس می‌کنید فالوورهایتان حوصله دنبال کردن استوری‌هایتان را ندارند؟ به احتمال زیاد نمی‌دانید چطور سرگرم‌شان کنید. فرقی نمی‌کند در چه حوزه‌ای در حال فعالیت هستید، اینستاگرام فضایی است برای سرگرم شدن و باید بدانید با چه ایده‌هایی می‌توانید مخاطبان‌تان را سرگرم کنید و بازدید استوری‌هایتان را افزایش دهید. ده‌ها ایده در این کتاب وجود دارد که به وسیله آن‌ها می‌توانید با افزایش بازدید استوری و کلا محتواهایتان، بازدید محتواهای دیگرتان نیز بالا ببرید.

ایده تولید محتوا برای افزایش بازدید استوری
ایده تولید محتوا میکروکانتنت

و اما یکی از نقاط قوت این کتاب، معجزه میکروکانتنت است. چرا؟ یکی از چالش‌های بزرگ تولیدکنندگان محتوا در اینستاگرام این است که چه محتوایی در اینستاگرام تولید کنند که نه آنقدر طولانی باشد که مخاطب حوصله خواندن یا تماشای آن را نداشته باشد، و نه آنقدر کوتاه باشد که در عمل، کمکی به مخاطب نکند و ارزش برایش خلق نکند؟

اینجاست که میکروکانتت وارد ماجرا می شود. محتوایی بین 300 تا 1000 کلمه که اطلاعات مختصر و مفید را در حدود بین 30 ثانیه تا 4 دقیقه به مخاطب انتقال می‌دهد. آیا اصلا شدنی است که در این حجم از محتوا هم اعتمادسازی کرد، هم تعامل زیادی ایجاد کرد، هم سرگرم کرد و هم محصول را فروخت؟ به من اعتماد کنید، با یک پیام زرد تبلیغاتی که همه چیز را 10 برابر بزرگ‌تر می‌کند، مواجه نیستید. این بار به پیج‌هایی با چند میلیون فالوور با نگاهی عمیق‌تر نگاه کنید؛ می‌بینید که دائما در حال استفاده از میکروکانتنت هستند. در این کتاب قدم به قدم ساخت یک میکروکانتنت خیره‌کننده را یاد می‌گیرید.

تصور کنید ساعت ها برای تولید یک محتوا زحمت  کشیدهاید، چندین روز همه فکر و ذکرتان را روی تولید آن محتوا گذاشته اید و احساس می کنید محتوایتان قرار است اینستاگرام را منفجر کند. محتوا منتشر می کنید اما، لایک کم، کامنت پایین، خریدی انجام  نمیشود، و تمام. خیلی دردناک است نه؟ اگر همین کار را تکرار می کنید، زمان آن فرا رسیده که دست نگه دارید. می خواهید این ترس را برای همیشه دور بیندازید؟ پاسخ شما این است: باید از فرمول PAS – قابل اعتمادترین فرمول فروش از نظر دن کندی – در استوری‌ها استفاده کنید و 24 ساعت قبل از انشتار محتوای جدید، Warm up انجام دهید که در این کتاب، آموزش داده شده.

برخی سرفصل‌های این کتاب:

 • ایده‌هایی برای شناخته شدن به عنوان اینفلوئنسر
 • ایده‌هایی برای ساخت برند شخصی
 • ایده‌هایی برای نمایش سبک‌زندگی یا لایف‌استایل
 • ایده‌هایی برای شناخته شدن به عنوان متخصص حوزه خودتان
 • ایده‌هایی برای اعتمادسازی
 • ایده‌هایی برای سرگرم‌کردن مخاطبان
 • ایده‌هایی برای افزایش فالوور با هزینه صفر
 • ایده‌هایی برای افزایش تعامل و افزایش کامنت و دیرکت
 • 3 تکنیک پرسیدن سوالات درگیرکننده
 • نحوه موج‌سواری صحیح و موثر بر روی موضوعات ترند
 • ایده‌هایی برای استفاده موثر از داستان‌سرایی
 • در چه مکان‌هایی باید از داستان‌سرایی استفاده کنید؟
 • 13 روش معرفی محصول به جای عکس‌های خسته‌کننده از محصول
 • نحوه موثر پیدا کردن بی‌نهایت ترند، باور عمومی، نکات، ترفند، فکت و آمارهای جذاب و خیره‌کننده
 •  

 • استفاده موثر از محتوای UGC جهت افزایش تعامل
 • ایده‌هایی برای ارائه محتوا به صورتی که مخاطب شدیدا درگیر آن شود
 • ایده‌های برای ساخت محتواهایی که سریع تولید می‌شوند و سریع مصرف می‌شوند، جهت ماندن در لایه بیرونی ذهن مخاطب
 • ایده‌هایی که تقاضا برایشان رو به افزایش است، مانند ویدیوهای کوتاه
 • میکروکانتنت، محتوایی معجزه آمیز که راز موفقیت بسیاری از پیج‌های اینستاگرام است
 • قدم به قدم نوشتن کپشن‌های فوق‌العاده جذاب با استفاده از میکروکانتنت
 • قدم به قدم تولید استوری‌های فالوور کُش (!) با استفاده از میکروکانتنت
 • قدم به قدم تولید پست‌های اسلایدی خلاقانه با استفاده از میکرو کانتنت
 • قدم به قدن تولید یک میکروکانتنت خلاقانه
 • 11 تکنیک شروع یک محتوا جهت قلاب شدن مخاطب
 • نحوه استفاده از فرمول پیشرفته PAS – قابل اعتمادترین فرمول فروش از نظر دن کندی – در ارائه محصول
 • 3 حالت ارائه محتوا اختصاصی برای استوری اینستاگرام
 •  

پشتیبانی کتاب از طریق تیکت

پشتیبانی کتاب از طریق تیکت

آپدیت‌ها رایگان

آپدیت‌ها رایگان

سوالات متداول

آیا این ایده ها برای پیج فروش محصول هم کاربرد دارند؟

بله قطعا. دقت بفرمایید شما در یک پیج فروشگاهی، نباید فقط پست محصول بگذارید چون اینستاگرام فضایی است برای سرگرم‌شدن. اگرچه در این کتاب، 13 روش ارائه محصولات و خدمات گفتیم که به وسیله‌شان می‌توانید به نحوی جذاب و سرگرم‌کننده محصولات و خدمات‌تان را ارائه دهید.

آیا ایده ها فقط برای پست اینستاگرام هستند یا برای مقالات سایت هم کاربرد دارند؟

این کتاب راجع به ایده های تولید محتوا هست. وقتی راجع به تولید محتوا صحبت می‌کنیم، فرقی نمی‌کند در اینستاگرام، تلگرام یا حتی وبسایت باشد. البته برخی ایده‌ها مثل میم‌ها برای اینستاگرام مناسب‌تر هستن و برخی دیگه مثلا اینفوگرافیک‌ها برای مقالات سایت مناسب تر هستند که البته در کتاب به آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

آیا نحوه استفاده از ایده ها توضیح داده شده؟ یا صرفا تیتروار گفته شده؟

این کتاب بیشتر از 170 صفحه است و بسیاری از ایده‌ها توضیحات مهمی دارند. این که چطور به طور موثر از ایده‌ها استفاده کنید بسیار اهمیت دارد. مثلا یک ایده، نکات و ترفندهای صنعت‌تان است، اما با دانستن صرفا همین مورد نمی‌توانید محتوایی عالی ایجاد کنید. در توضیحات به طور کامل گفته‌ایم که چه عباراتی را سرچ کنید و چطور این ترفندها را پیدا کنید. همچنین نحوه استفاده پیج‌های موفق ایران و جهان از ایده‌ها را آوردیم تا با الگو برداری از آنان بتوانید محتوایی عالی تولید کنید.

جامع‌ترین سری مقالات افزایش فالوور با تولید محتوا به صورت رایگان!

در این سری مقالات آموزش می‌بینید که چطور با تولید محتوا فالوورهایتان را افزایش دهید و به فروش بالایی از رسانه‌های اجتماعی برسید.