تماس با ما

تماس با ما

سوالات متداول

آیا این تخصص برای شخصِ ‌من مناسب است؟

اولین قدم برای گذراندن یک دوره آموزشی این است که ببینید آیا آن دوره می‌تواند شما را در جهت رسیدن به اهداف‌تان جلو بیندازد یا خیر. اگر جامعه هدف‌تان، یعنی افرادی که قرار است به شما پول پرداخت کنند، در رسانه‌های اجتماعی حضور دارند، این تخصص می‌تواند شما را به خوبی جلو بیندازد؛ اما اگر جامعه هدف شما در رسانه‌های اجتماعی حضور ندارند، ثبت‌نام در این تخصص هیچ توجیهی ندارد و خودمان شما را از شرکت در این تخصص منصرف خواهیم کرد.

 

به عبارت دیگر، اگر جامعه هدف شما همین الان از اینستاگرام استفاده می‌کنند، یا اگر در گروه‌ها یا کانال‌هایی در تلگرام حضور دارند، یا اگر در آپارات یا یوتیوب ویدیو تماشا می‌کنند، یا اگر معمولا از گوگل استفاده می‌کنند و به سایت‌ها یا فروم‌هایی در سطح اینترنت می‌روند و مقالات‌شان را می‌خوانند، یا اگر از شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک یا توییتر استفاده می‌کنند، با اجرای راهکارهای این تخصص می‌توانید رهبر بازارتان شوید. اما اگر جامعه هدف‌تان مثلا خانم‌های بالای ۶۰ سال هستند که آشنایی زیادی با فضای مجازی ندارند، این تخصص برای شما مناسب نیست.

 

در دوره اول بیشتر از ۱۵ نفر از کسانی که برای مشاوره و ثبت‌نام پیام داده بودند را خودمان منصرف کردیم. مثلا یک دانشجوی نفت پیام داده بودند ما منصرف‌شان کردیم؛ چون یک دانشجوی نفت، در نهایت باید در صنعت نفت استخدام شود و فقط حدود ۲۰٪ تخصص (مانند مباحث برندسازی شخصی) برایشان کاربرد داشت. قطعا منطقی نیست یک نفر برای دوره‌ای هزینه کند که فقط ۲۰٪ مطالب برایش کاربرد دارد.

آیا برای موفقیت به دوره دیگری نیاز ندارم؟

حدود ۱ سال پیش مدیر بزرگ‌ترین شرکت تبلیغاتی کشور با بیشتر از ۲۰۰ کارمند گفتند که یک دوره ۱ ماهه حضوری در کانادا شرکت کرده‌اند. همچنین یکی از اساتیدم که چندین استارتاپ در داخل از کشور دارند، یک داروسازی دارند که صادرات دارد و حتی در دوبی هم استارتاپ تاسیس کرده‌اند، می‌گفتند که دوره‌هایی شرکت می‌کنند که بالای ۱۰.۰۰۰ دلار قیمت دارد. حتی خودم تا به الان بیشتر از ۲۰ دوره داخلی و بین‌المللی شرکت کرده‌ام تا بتوانم این تخصص را به خوبی بومی‌سازی کنم. حالا من به شما بگویم همین ۱ دوره را شرکت کنید به بالاترین موفقیت‌ها می‌رسید؟ خنده‌دار نیست؟

 

شاید این جمله برای خیلی‌ها خوشایند نباشد. خیلی‌ها که به دنبال یک‌شبه موفق شدن هستند. اما نهایت یادگیری آمده تا با این ذهنیت‌های غلط مبارزه کند. «آموزش دیدن و تجربه کردن، بخشی از سبک زندگی همه افراد موفق است. اگر شما هم می‌خواهید موفق شوید، باید بخشی از سبک زندگی‌تان آموزش دیدن و تجربه کردن باشد.»

 

اگر عزیزی چنین ذهنیتی دارد که فقط ۱ دوره بردارد و به بالاترین موفقیت‌ها برسد، این دوره مناسب او‌ نخواهد بود ما خودمان او را از شرکت منصرف خواهیم کرد. می‌دانید چرا؟

 

چون چنین عزیزی به ناخودآگاه به دنبال راه‌های میانبر است، به دنبال یک راز موفقیت است که همان یک راز را اجرا کند و موفق شود. چنین عزیزی اصول لازم را اجرا نمی‌کند. مثلا وقتی می‌گوییم که الگوریتم‌های اینستاگرام همانند الگوریتم‌های گوگل به تداوم اهمیت بسیار زیادی می‌دهند، اهمیت نمی‌دهند. یا وقتی می‌گوییم همانند خودمان از نیچ مارکتینگ استفاده کنید تا فالوورهایتان افزایش پیدا کند و روش آن را جهت افزایش فالوور توضیح می‌دهیم، چون کار زمان‌بری است، در عمل انجام نمی‌دهند.

 

وقتی به دنبال یک راز هستند، اصول را اجرا نمی‌کنند و نتیجه هم نمی‌گیرند. چرا این عزیزان باید برای دوره‌ای هزینه کنند که قرار نیست اصولش را اجرا کنند؟

 

بهبود ناخودآگاه، بهبود انگیزه و افزایش عملکرد شخصی، فروش مستقیم، مذاکره و متقاعدسازی، شخصیت‌شناسی و رفتارشناسی، طراحی سایت با وردپرس، بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO)، بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی و … مباحثی هستند که برای موفقیت ضروری هستند و برای هر کدام‌شان دوره‌های چندماهه وجود دارد.

 

معمولا هر چه یک دوره مباحث بیشتری را پوشش بدهد، مباحث را سطحی‌تر بیان می‌کند مگر این که زمان دوره طولانی‌تر باشد و در هر موضوع از اساتید متخصص همان مبحث استفاده کند.

 

برای موفقیت مهارت‌های مختلفی باید به دست بیاورید. تخصص بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی شما در قسمت فروش از رسانه‌های اجتماعی به خوبی جلو می‌اندازد. اما برای طراحی سایت، افزایش عملکرد و … هم باید آموزش ببینید.

آیا بعد از گذراندن این تخصص به خواندن کتاب نیازی ندارم؟

شما قطعا هزینه نمی‌کنید که ما مطالب چند کتاب را برایتان بازگو کنیم. اگر چنین قصدی دارید، می‌توانید کتاب‌های صوتی خریداری کنید که با قیمت‌های بسیار کم‌تر در سطح اینترنت وجود دارند.

 

یادگیری از چند منبع اتفاق می‌افتد: کتاب خواندن، دوره دیدن، تجربه کردن، صحبت با افراد موفق و … . حتی حاجی بازاری‌های قدیم که نه کتاب می‌خواندند نه دوره می‌دیدند، دائم در حال یادگیری از طریق «تجربه کردن» بوده‌اند.

 

امروزه به دلیل رقابت شدید کسب‌وکارها نیاز است که همه این موارد را باهم داشته باشید. اگر صرفا دوره ببینید و کتاب بخوانید اما تجربه نکنید، به موفقیت نخواهید رسید. اگر سعی کنید همه چیز را خودتان تجربه کنید و از توصیه‌های افراد موفق استفاده نکنید، به موفقیت‌های بسیار بالایی نخواهید رسید.

در این تخصص مطالبی را آموزش می‌بینید که در هیچ کتابی گفته نشده و به خوبی می‌توانید با استفاده از آن‌ها از رقبایتان جلو بزنید. اما کتاب سر جای خودش، تجربه و اجرای آموخته‌هایتان نیز سر جای خودش. وقتی فردی مثل وارن بافت با بیشتر ۸۸ میلیارد دلار ثروت، روزی ۵ ساعت کتاب می‌خواند، این که بگوییم همین ۱ دوره را ببینید و دیگر نیازی به کتاب خواندن ندارید، خنده‌دار نیست؟

چرا به جای یک دوره آموزشی اینستاگرام، باید بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی را فرا بگیرم؟

معمولا دوره‌های آموزشی اینستاگرام روی مسائل فنی تمرکز دارند، اما این یک دوره تخصصی بازاریابی است. مسائل فنی اینستاگرام معمولا با یک جستجوی ساده در گوگل پیدا می‌شوند. شما هزینه پرداخت نمی‌کنید که مقالات رایگانی که در گوگل پیدا می‌شوند و تاریخ انقضا دارند را برایتان بازگو کنیم. بلکه علم تخصصی بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی که توسط استارتاپ‌ها و کمپانی‌های موفق دنیا استفاده می‌شوند را آموزش می‌بینید.

 

همچنین احتمال فیلترینگ اینستاگرام کم است، اما به هر حال این احتمال وجود دارد. از طرفی احتمال مهاجرات کاربران نیز همیشه وجود دارد؛ همانطور که مردم ایران از وایبر به سمت تلگرام، و از فیسبوک به سمت اینستاگرام مهاجرت کردند. بعد از گذراندن این تخصص و اجرای راهکارهای آن، این نگرانی که «نکند اینستاگرام از دور خارج شود و زحماتم نابود شوند» را همیشه فراموش خواهید کرد.

 

از طرفی مشتریان آینده شما در انواع مختلف رسانه‌ها فعال هستند. برخی در اینستاگرام، برخی در گروه‌هایی در تلگرام، برخی در یوتیوب یا آپارات، برخی در توییتر و برخی در فروم‌های خاصی فعال هستند. برخی از آن‌ها ویدیو نگاه می‌کنند، در حالی که برخی از آن‌ها عادت دارند مقالات وبلاگ بخوانند.

 

شما اگر خودتان را فقط به ۱ رسانه محدود کنید، بخش بزرگی از مشتریان بالقوه خودتان را از دست می‌دهید و هیچ‌گاه درآمدتان به حدی که لایقش هستید نمی‌رسد. شاید با خودتان بگویید «در کدام رسانه‌ها باید فعال باشم؟ من اصلا وقت فعالیت در چندین رسانه را ندارم!» ما قرار نیست به شما انگیزه بدهیم که وقت بیشتر برای تولید محتوای بیشتر بگذارید، بلکه راهکارهای عملی خواهید آموخت که با صرف وقت به اندازه همان مقدار تولید محتوا، به مشتریان بالقوه‌تان در همه رسانه‌های دسترسی پیدا کنید.

من کسب‌وکاری ندارم. آیا شرکت در این تخصص برایم مفید است؟

بعد از تسلط به آموزش‌های این تخصص، مهارت فروش هر کالا یا خدمتی را از رسانه‌های اجتماعی به دست خواهید آورد. اگر محصول یا خدمتی ندارید، می‌توانید فروش مشارکتی انجام دهید. یعنی محصولات یا خدمات دیگران را در رسانه‌های اجتماعی بفروشید و درصدی از فروش را برای خود بردارید. یا می‌توانید در بخش بازاریابی دیجیتال کمپانی‌های مختلف مشغول به کار شوید. اما اگر کسب‌وکاری ندارید، پیشنهاد ما این است که پس از تسلط به آموزش‌ها، شروع کنید به ساخت برند شخصی و به عنوان مشاور بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی مشغول به کار شوید؛ چون استارتاپ‌ها شدیدا در بخش فروش از رسانه‌های اجتماعی مشکل دارند و این یک فرصت عالی در بازار امروز ایران است.

من وقت بسیار کمی دارم، آیا می‌توانم از این تخصص استفاده کنم؟

برای موفقیت در رسانه‌های باید اصولی را در کنار هم اجرا کنید. این اصول، سخت نیستند، اما به زمان نیاز دارند. مثلا یکی از اصول این است که پیج، حالت داستانی داشته باشد و شما در استوری‌ها، کپشن‌ها و پست‌ها، داستان تعریف کنید. این واقعا کار سختی نیست، اما زمان‌بر است.

 

مثلا کپشن پست‌های حدود ۲ ماه پیش در پیج نهایت یادگیری را ببینید؛ فقط برای نوشتن هر کپشن، حدود ۲۰ دقیقه زمان می‌گذاشتم. پیدا کردن موضوع، جمع‌آوری محتوا، درست کردن پست و …، به شرط یادگیری اصول، کار سختی نیست اما زمان‌بر است.

 

نتیجه چه شد؟ زمانی نظرسنجی کردم و پرسیدم که نظرتان راجع به کپشن‌ها چیست. یکی از مخاطبانم پاسخ دادند: «من دقیقا بعد از مدتی خواندن کپشن‌ها تصمیم گرفتم در دوره شما شرکت کنم»

 

این فقط یکی از ده‌ها اصولی است که برای موفقیت در رسانه‌های اجتماعی باید انجام دهید. اما اگر واقعا نمی‌توانید وقت بگذارید، قطعا شما را از شرکت منصرف خواهیم کرد.

 

در دوره اول یک مشاور املاک برای مشاوره و ثبت‌نام به ما پیام دادند. با ذهنیت قبلی که از یک مشاور املاک داشتیم از ایشان پرسیدیم که چقدر می‌توانند وقت بگذارند؟ ایشان پاسخ دادند که وقت زیادی ندارند و صرفا شنیده بودند که ورود به فضای مجازی بسیار پولساز است. ما هم خیلی رک به ایشان گفتیم که فعالیت در رسانه‌های اجتماعی نیاز به صرف زمان دارد وگرنه نتیجه‌ای جر شکست به همراه ندارد و ایشان را از شرکت در این تخصص منصرف کردیم.

 

هزینه این تخصص برای ایشان بسیار مناسب بود، اما چرا برای آموزشی هزینه کنند که قرار نیست رویش زمان بگذارند؟ از طرفی، بومی‌سازی این تخصص حدود ۱ سال طول کشید. ۱ سال بدون ۱ ریال درآمد از نهایت یادگیری. به همین دلیل ارزش زیادی برای این تخصص قائل هستم و برایم اصلا خوشایند نیست که عزیزی هزینه کند، در این تخصص شرکت کند. اما روی آن زمان نگذارد و نتیجه نگیرد.

 

البته برخی عزیزان بودند که می‌خواستند از فرصت پیش‌فروش دوره ۱ استفاده کنند و بعدا تخصص را تماشا کنند، خوشحالیم که در خدمت آن‌ها بودیم. اما اگر عزیزی هیچ برنامه‌ای، حتی در آینده، برای تماشای این تخصص ندارد، قطعا ایشان را از شرکت در این تخصص منصرف خواهیم کرد.

نظر شرکت کنندگان
پخش ویدیو
نظر شرکت کنندگان
پخش ویدیو
نظر شرکت کنندگان
پخش ویدیو
پخش ویدیو
نظر شرکت کنندگان
پخش ویدیو
نظر شرکت کنندگان
پخش ویدیو
نظر شرکت کنندگان
پخش ویدیو

https://kuntogelofficial.com

https://officialdaya4d.com

https://daya4d.id

https://rumah303official.com/

https://bacansportsofficial.com/

https://jagoan303official.com/

https://cerita77official.com/

http://www.sunglasseshut.co/

https://craft-gift.net/

https://64.225.72.77

https://128.199.96.199/

http://harukano-sue.com/cast-staff/

https://bacansport.site/

https://buyfrompowerseller.com/

https://dubaitotoofficial.com/

https://vibrant3g.com/

http://covid.hanam.gov.vn/

https://cimeaventure.com/products/bacansports/

https://codetalks.org

https://mgfest.com

https://140.82.7.23/

https://motorcoachcanada.com/,

https://45.32.158.38/

https://192.248.158.38/

https://eticketingplus.com/

https://tanisi0312.holy.jp/slot-zeus/