هدر
ضرورت رسانه های اجتماعی

چرا رسانه‌های اجتماعی برای فروش محصولات حیاتی هستند؟​

در یک تحقیق در سال 2018، Buffer فهمید که فقط 29% کسب‌وکارها، برنامه بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی موثری دارند.

تحقیق دیگری که اخیرا توسط Tomson انجام شد، نشان داد که 92% مصرف‌کنندگان، به توصیه‌های بقیه افراد، اعتماد بیشتری می‌کنند، تا به محتوای تبلیغاتی که توسط برندها خلق می‌شوند.

همچنین 70% افراد گفتند که دومین منبعی که بیشترین اعتماد را به آن دارند، نظرات مشتریان دیگر است.

47% افراد، مقالات و وبلاگ اینفلوئنسرها و متخصصین را می‌خوانند تا ایده‌های جدیدی را کشف کنند و 35% افراد از وبلاگ برای پیدا کردن محصولات و خدمات جدید استفاده می‌کنند.

همچنین 20% خانم‌هایی که از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، محصولاتی که بلاگرها توصیه می‌کردند را می‌خریدند. امروزه کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان از رسانه‌های اجتماعی برای گرفتن تصمیمات خریدشان استفاده می‌کنند.

چرا تخصص بازاریابی در رسانه های اجتماعی

چرا تخصص بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی؟​

تخصص بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی، یک تخصص 5 ماهه از دانشگاه NorthWestern واقع در Evanston در Illinois آمریکا است که به صورت کاملا آنلاین برگزار می‌شود.

این تخصص، به صورت رسمی توسط آقای رندی لاواک، استاد دانشگاه NorthWestern، مشاور کمپانی IBM و مدیر عامل کمپانی Marketing Synergy تدریس می‌شود.

آقای رندی لاواک، تجربه‌هایش را که حاصل سال‌ها همکاری با کمپانی‌های بزرگ دنیا است، با آخرین علم روز ترکیب کرده تا آموزشی کاملا کاربردی ارائه دهد. آموزشی برای همه کسانی که می‌خواهند به وسیله رسانه‌های اجتماعی، رقبایشان را کنار بزنند و به بالاترین قله‌های موفقیت برسند.

همچنین آقای لاواک با بیشتر از 10 مدیر عامل کمپانی‌های دیگر که پیشرو در صنعت رسانه‌های اجتماعی هستند، مصاحبه می‌کند تا جزیی‌ترین نکاتی را که برای موفقیت حیاتی هستند، در این تخصص بگنجاند. تا در نهایت این تخصص را به یکی از بهترین آموزش‌های بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی در جهان تبدیل کند.

چرا نهایت یادگیری

چرا نهایت یادگیری؟

همانطور که می‌دانید، وقتی کسب‌وکارها وارد رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام می‌شوند با چالش‌های مختلفی دست‌وپنجه نرم می‌کنند. بزرگ‌ترین چالش آن‌ها این است که چه پستی بگذارند تا مخاطبان‌شان از آن‌ها خرید کند. (افزایش فالوئر هم باید در نهایت به فروش ختم شود، در غیر این صورت، بالا رفتن عدد فالوئرها بی‌ارزش خواهد بود)

متاسفانه دوره‌های داخلی پاسخگوی این نیاز نبودند، مثلا یکی از دوره‌هایی که به قول خودشان بهترین در ایران بودند و حدود 800 هزارتومان قیمت داشت، در نهایت می‌گفت برای افزایش فالوئر باید محتوایی تولید کنید که مخاطب را درگیر کند. اما نمی‌گفت که دقیقا باید چه نوع محتوایی بگذارید! حتی برای همه کسب‌وکارها یک نسخه ثابت می‌پیچید و روی مسائل فنی مانند هشتگ‌ها بسیار تمرکز می‌کرد و تمام!

سایت های آمورش کسب و کار

پس از دیدن این تخصص، یاد می‌گیرید که مثلا برای فروش همبرگر، باید مخاطب را سرگرم کنید، اما برای فروش بیمه، باید اعتماد مخاطب را جلب کنید، و این دو کلا 2 راه کاملا متفاوت از هم هستند. هر کسب‌وکاری، استراتژی خاصی برای موفقیت نیاز دارد. اما دوره دوست عزیزمان، مانند نسخه‌ای بود که می‌گفت هر بیماری‌ای که دارید، کُلداِستاپ بخورید!

به همین دلیل دوره‌های متنوعی از برترین دانشگاه‌های جهان و معتبرترین سایت‌ها را بررسی کردیم و حتی تعداد بسیاری از آن‌ها را به صورت دلاری خریدیم و ماه‌ها وقت گذاشتیم و نگاه‌شان کردیم، تا در نهایت فهمیدیم جامع‌ترین، علمی‌ترین و کاربردی‌ترین آموزشی که برای بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی وجود دارد، تخصص بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی از دانشگاه NorthWestern است.

اما مشکلاتی وجود داشت …

بومی سازی

1. به دلیل تحریم‌ها پرداخت دلاری برای اکثر ایرانیان، یک چالش بزرگ محصوب می‌شود.

2. دوره اصلی به زبان انگلیسی است. اگر می‌توانید یک فیلم زبان اصلی را بدون هیچ زیرنویسی، متوجه شوید، در دیدن دوره اصلی مشکلی نخواهید داشت، در غیر این صورت حین دیدن دوره به مشکل جدی برمی‌خورید.

3. در این تخصص 5 ماهه، پیش‌فرض بر این است که اصطلاحات تخصصی کسب‌وکار را می‌دانید. اصطلاحاتی مانند MVP و Performance Funnel و Engine model و … در این تخصص توضیحی داده نشده‌اند، و اگر مفهوم این اصطلاحات ندانید، در پیشرفت دوره به مشکل برمی‌خورید.

4. مثال‌های این تخصص، جزو برترین مثال‌های جهانی هستند، اما برای یک فرد ایرانی، جای خالی برندهای ایرانی کاملا حس می‌شود.

بومی سازی

فرض می‌کنیم یک نفر را پیدا کرده‌اید که به رایگان، همه صحبت‌هایی که در این تخصص می‌شود را به صورت متن درآورده است. حالا اگر خودتان بخواهید ترجمه کنید، این تخصص بیشتر از 127000 کلمه محتوا دارد. نرخ یک ترجه تخصصی روان و قابل فهم، حدود کلمه‌ای 40 تومان است. که ترجمه چنین تخصصی بدون هیچ توضیح اضافی، حداقل 5.000.000 تومان هزینه دارد.

از طرفی خودِ دوره هم اگر 5 ماهه تمام کنید، 220 یورو قیمت دارد (اگر 5 ماهه نتوانید، برای هر ماه اضافی، 44 یورو اضافه می‌شود) اما فرض می‌کنیم راس 5 ماه تمام می‌کنید، پس حدود 3.500.000 میلیون تومان هم هزینه دوره می‌شود. بدون هیچ توضیحی برای اصطلاحات تخصصی و هیچ بررسی کسب‌وکار داخلی.

پس در حالت پایه، باید 8.500.000 تومان برای این دوره هزینه کنید. اما ...

ترجمه دقیق

ما با 2 متخصص ترجمه همکاری کردیم و این تخصص را ابتدا به زبان فارسی برگرداندیم.

سپس با روش‌های ارتقا محتوا متن آن را برای فهم، آسان کردیم. چون همانطور که می‌دانید مترجم فقط وظیفه دارد متن را به زبان فارسی برگرداند، اما فرق بسیار زیادی است بین «متنی که باید 5 بار بخوانید و چند دقیقه روی هر عبارت فکر کنید و کلی اعصاب‌تان به هم بریزد»، تا «متنی که هر جمله را به سرعت می‌خوانید و متوجه می‌شوید و پیش می‌روید». چالش‌براگیزترین مرحله کار هم همین قسمت ارتقا محتوا بود.

سپس همه اصطلاحات تخصصی را برای کسی که تازه وارد فضای استارتاپی شده، به زبان ساده توضیح دادیم. هرجایی که اصطلاح تخصصی گفته می‌شود، بلافاصله توضیحش را به زبان ساده خواهید شنید. البته این کار را به گونه‌ای انجام دادیم که حتی متوجه هم نمی‌شوید که کدام صحبت‌ها، از دوره اصلی است، و کدام صحبت‌ها را ما اضافه کرده‌ایم.

ارتقا محتوا

همچنین بسیاری از عبارت‌ها به دلیل تفاوت‌های زبان فارسی و انگلیسی، وقتی کلمه به کلمه ترجمه می‌شدند، مفهوم خود را از دست می‌دادند. در نتیجه ما چندین جمله برای توضیح هر کدام از این عبارت‌ها اضافه کردیم تا مفهموم را به زبان ساده و روان برسانیم، طوری که پس از شنیدن این عبارات، سردرگم نشوید.

در نهایت توضیحات بسیاری نیز اضافه کردیم تا این آموزش، هرچه بیشتر با بازار ایران تطابق پیدا کند. مثلا نمونه‌هایی از کسب‌وکارهای ایرانی اضافه کردیم تا در نهایت، باکیفیت‌ترین آموزش جهانی را بومی‌سازی‌شده برای بازار ایران آماده کنیم.

برخی چیزهایی که خواهید آموخت:

سرفصل ها

– برندسازی شخصی (Personal Branding)
– ساخت برند کسب‌وکارتان در رسانه‌های اجتماعی
– شناخت دغدغه مخاطبان
– تولید محتوا برای رشد فالورها
– انتخاب بهترین موضوعات تولید محتوا
– ایجاد تقویم محتوایی 1 ساله
– رصد چیزهایی که مخاطبان‌تان در رسانه‌های اجتماعی می‌گویند
– نحوه ایجاد رابطه با اینفلوئنسرهای حوزه خودتان
– استراتژی‌های فروش به وسیله رسانه‌های اجتماعی
– اعتمادسازی و علاقه‌مند کردن مخاطبان
– اجرای کمپین‌های بازاریابی فوق‌العاده خلاقانه برای افزایش چشمگیر فروش
– یک راه کاملا کاربردی وبلاگ‌نویسی برای مدیران و همه کسانی که به خاطر محدودیت زمان، وبلاگ‌نویسی را کنار گذاشته‌اند
– ایجاد تبلیغات موثر
– تیترنویسی برای جلب توجه مخاطب و تشویق او به کلیک
– نحوه ایجاد محتوایی که بین مردم پخش شود
– مدل قیف فروش و موتور در وفادارسازی مخاطب
– محاسبات مالی و محاسبه KPIهای برنامه بازاریابی برای توجیه اقتصادی یک کمپین
– تست‌های A/B برای افزایش بازدهی و کاهش هزینه تبلیغات انبوه
– و ده‌ها موضوع مورد نیاز شما برای فعالیت صحیح در رسانه‌های اجتماعی

افزایش فالوئر

حداقل نتیجه‌ای که می‌توانید انتظار داشته باشید: ​

پیج نهایت یادگیری، بدون 1 ریال تبلیغ، به 78.469 فالوئر رسیده است.

این ابزار hypeauditor است که شما قرار است برای اعتبارسنجی پیج‌های مختلف از آن استفاده کنید. همانطور که می‌بینید از 7 سپتامبر 2019 که 10.963 فالوئر داشته، با استفاده از درصد بسیار کمی از آموزش‌های این تخصص، بعد از حدود 7.5 ماه، به 78.469 فالوئر رسیده است.

به عبارت دیگر، فقط با تولید محتوای اصولی و بدون هیچ هزینه‌ای، ماهی حدود 10.000 نفر با میل خودشان، پیج نهایت یادگیری را فالو کرده‌اند.

یکی از بخش‌های فوق‌العاده مهم این تخصص، تبلیغات است. اما من باید اثبات می‌کردم که با انجام اصولی حتی بخشی از آموزش‌های این تخصص، می‌توان رشد ارگانیک داشت.

همانطور که می‌بیند، قسمت Growth (رشد)، Organic زده شده. چرا؟ به این معنی که روند رشد فالوئرها، کاملا خطی است . فالوئرها به مرور زمان با میل خودشان پیج را فالو کره‌اند.

(جهش در نمودار رشد فالوئر، نشان از اضافه شدن تعداد زیادی فالوئر در یک زمان کوتاه، یعنی همان تبلیغات یا حتی اضافه شدن فالوئر فیک دارد. در نمودار نهایت یادگیری، حتی یک جهش هم مشاهده نمی‌شود.)

افزایش فالوئر

کیفیت فالورها و میزان فعالیت آن‌ها چطور؟

وقتی از رشد کاملا ارگانیک (طبیعی) صحبت می‌کنیم، یعنی یک شخص، با یک اکانت اینستاگرام، شما را از این روش‌ها پیدا کرده و سپس با میل خودش، فالو کرده است:

– در هشتگ‌ها شما را دیده
– در اکسپلور شما را دیده است
– دوستش، یکی از پست‌های شما را برایش ارسال کرده

اما باز هم برای اطمینان از کیفیت فالوئرها و کیفیت تعامل آن‌ها با پیج، سراغ ابزار hypeauditor می‌رویم و Engagement Rate (نرخ تعامل) را بررسی می‌کنیم.

همانطور که می‌بینید نرخ تعامل پیج، 2.81% محاسبه شده است. همچنین نوشته شده که پیج‌های مشابه، نرخ تعامل 1.14% دارند. به عبارت دیگر، پیج نهایت یادگیری بدون حتی یک ریال تبلیغات، نرخ تعاملی بیشتر از 2 برابر پیج‌های مشابه دارد!

با وجود اتفاقاتی مانند کاهش Reach جهانی اینستاگرام، ظهور TikTok و مهاجرت بسیاری به این اپلیکیشن و حتی کُندی‌های اخیر اینستاگرام در ایران، باز هم نرخ تعامل، High (بالا) ارزیابی شده است که نشان از قدرت علم بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی دارد.

برندسازی شخصی

با برندسازی شخصی، دیگر هیج‌گاه دغدغه درآمد نخواهید داشت.

اصول برندسازی شخصی، کمی با برندسازی کسب‌وکار متفاوت است. کسی که در حوزه تخصصی‌اش، برند شخصی بسازد، وقت سرخاراندن نخواد داشت.

طبق یک تحقیق، کسانی که از 2 سال پیش تا الان روی Linkiedin فعالیت داشته‌اند، به طور میانگین، حقوق درخواستی‌شان، بین 30% تا 40% بیشتر از کسانی است که فعالیت نداشته‌اند، حتی اگر مهارت تخصصی کم‌تری داشته باشند!

پرسونال برندینگ را در این تخصص، خیلی فراتر از فعالیت در Linkedin یاد خواهید گرفت. مثلا یاد می‌گیرید چطور با افراد موفق حوزه خودتان ارتباط برقرار کنید و اعتماد آن‌ها را جلب کنید. یک روش کاملا اخلاقی و اثبات‌شده برای ساخت یک رابطه طولانی‌مدت با اینفلوئنسرها.

یاد می‌گیرید که چطور در تخصص‌تان به بهترین نحو پیشرفت کنید و پیج‌تان، ویترین تخصص‌تان شود. در نتیجه آنقدر پیشنهاد پروژه و کار دریافت خواهید کرد که به ناچار باید یکسری پیشنهادات را رد کنید.

یادتان باشد، برندسازی شخصی یعنی باید در بین خواص معروف شوید، نه عوام!

افزایش فالوئر

شما تقریبا باید هر روز پست بگذارید و تبلیغات هم انجام دهید، اما باز هم من باید اثبات می‌کردم که با رعایت فقط تعداد محدودی از اصول تولید محتوا، می‌توان فالوئرها را افزایش داد.

همانطور که می‌بینید در 19 سپتامبر 2019، این ابزار به طور خودکار بررسی این پیج را شروع کرده است. تعداد فالوئرها در آن زمان 1.797 بوده. سپس طی
حدود 7.5 ماه تا به امروز، به صورت خطی رشد کرده و به 4.707 فالوئر رسیده است. رشدی کاملا ارگانیک (طبیعی) بدون یک ریال هزینه تبلیغات، فقط با پست‌گذاری در هر 4 روز یک بار! این هم نشان از قدرت اصول بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی دارد.

وقتی تخصص‌تان را بهبود دهید و آن را اثبات کنید، وقتی روابط عمومی‌تان را قوی کنید و افراد موفق حوزه خودتان، شما را بشناسند، بیکاری برایتان بی‌معنی خواهد شد. چرا؟ چون افراد موفق هر حوزه، برای انجام پروژه‌هایشان، همیشه به دنبال متخصصین قابل اعتماد هستند! این پروسه قطعا یک شبه نخواهد بود، اما اگر روی اصول پیش بروید، قطعا اتفاق خواهد افتاد.

پرسونال برندینگ

بررسی چند پست از پیج نهایت یادگیری که ویروسی شده‌اند

پست ویروسی

پست مربوط به بنزین و آمار آن

می‌بینید که 121.948 نفر این پست را دیده‌اند، در حالی که 91% از آن‌ها این پیج را فالو نکرده بودند! این پست در تاریخ 23 نوامبر 2019 بازگزاری شد.

پست ویروسی

پست مربوط به سال جدید و آمار آن

می‌بینید که 132.575 نفر این پست را دیده‌اند، در حالی که 96% از آن‌ها این پیج را فالو نکرده بودند! این پست در تاریخ 19 مارس 2020 بازگزاری شد.

پست ویروسی

پست مربوط به جف بزوس و آمار آن

می‌بینید که 998.069 نفر این پست را دیده‌اند، در حالی که 97% از آن‌ها این پیج را فالو نکرده بودند! این پست در تاریخ 9 ژانویه 2020 بازگزاری شد.

کسب درآمد

بعد از گذراندن این تخصص، چطور می‌توان کسب درآمد کرد؟

همانطور که می‌دانید، امروزه برای کسب درآمد، باید در یک مهارت متخصص بود. مثلا یک کمپانی، به کسی که صرفا تئوری‌های بازاریابی و رسانه‌ها را می‌دانند نیاز ندارد، بلکه با توجه به فضای به شدت رقابتی، به افراد متخصصی نیاز دارد که به صورت عملی، توانایی فروش از راه رسانه‌های اجتماعی را داشته باشند.

متاسفانه بسیاری از دوره‌ها، یا صرفا برای اینستاگرام هستند یا هم یک نسخه ثابت برای افزایش فروش کسب‌وکارها می‌پیچند. در حالی که هر کسب‌وکار یا هر شخص، با توجه به بودجه و زمانی که در اختیار دارد، و همچنین نوع محصولی که می‌فروشد، باید از استراتژی‌های مختلفی استفاده کند تا واقعا بتواند بفروشد. مثلا برای فروش محصولی مانند وبینار، باید بر اعتمادسازی تمرکز کنید، اما اگر فست‌فود دارید، باید روی سرگرمی تمرکز کنید، که 2 راه کاملا متفاوت نسبت به هم هستند.

کسب درآمد از رسانه های اجتماعی

پس از گذراندن این تخصص و سپس انجام اصول آن، تنها دغدغه‌تان این خواهد بود که از بین انبوه پیشنهادات پروژه‌های کاری، کدام را قبول کنید. فرصت‌های شغلی که پس از یادگیری این تخصص به دست خواهید آورد:

1. فروش محصولات یا خدمات
2. فروش مشارکتی محصولات
3. فروش پکیج‌های آموزشی
4. درآمد از تبلیغات در پیج اینستاگرام
5. استخدام در بخش بازاریابی اینترنتی کمپانی‌های مختلف
6. مدیریت رسانه‌های اجتماعی به صورت فریلنسری (آزادکاری)
7. مشاوره «بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی»
8. مشاوره در حوزه تخصصی خودتان

فروش محصولات

فروش محصولات

اگر مغازه‌ای دارید، قطعا اهمیت فروش آنلاین را درک کرده‌اید که در حال خواندن این فایل هستید. چنانچه می‌خواهید فروش اینترنتی‌تان را راه بیندازید، احتمالا از رسانه‌های اجتماعی و مخصوصا اینستاگرام شروع می‌کنید چون مشتریان‌تان در اینستاگرام فعال هستند.

حتی اگر مغازه ندارید اما محصولات و خدماتی برای فروش دارید، به وسیله این تخصص، نحوه جذب مشتری و فروش از رسانه‌های اجتماعی را به طور کامل خواهید آموخت.

هر محصول، با توجه به ویژگی‌هایی که دارد، به استراتژی خاص خودش برای موفقیت در فروش نیاز دارد. شما یاد می‌گیرید که استراتژی مناسب خودتان را انتخاب کنید و مرحله به مرحله اجرا کنید تا به فروش برسید و یا فروش‌تان را افزایش دهید.

فروش مشارکتی

فروش مشارکتی

اگر سرمایه یا محصولی ندارید، می‌توانید محصولی را از خرده فروشی‌ها یا حتی عمده فروشی‌ها بخرید و از طریق رسانه‌های اجتماعی به فروش برسانید. از طریق سایت، اینستاگرام، و حتی رسانه‌هایی مانند تلگرام. در واقع اول محصول را می‌فروشید و سپس از تامین کننده می‌خرید، پس نیاز به هیچ سرمایه‌ای نیست.

همین چند ماه پیش هم دیجی‌کالا به این مدل درآمدی روی آورد. اگر کسی امروز شروع به پول درآوردن با فروش مشارکتی کند، جزو رهبران بازار 5 سال آینده خواهد شد. امروزه افرادی هستند که از این طریق به وسیله دیجی‌کالا، ماهی 20 میلیون تومان درامد دارند.

البته این کار به تلاش و مداومت نیاز دارد و ساده نیست، اما اگر روی اصول پیش بروید، قطعا می‌توانید به درآمد بالایی برسید و با مشکلات مالی، برای همیشه خداحافظی کنید.

فروش پکیج های آموزشی

فروش پکیج‌های آموزشی

متاسفانه کلاهبردارانی ظهور کرده‌اند که با یادگیری این اصول، پکیج‌های آنلاین موفقیت خود را به قیمت بیشتر از 1 میلیون تومان می‌فروشند. شاید باورتان نشود اما این پکیج‌ها صرفا متن کتاب هستند، اما چون اصول را بلدند، به راحتی می‌توانند به روزی 5 یا 6 نفر پکیج بفروشند و درآمدهای نجومی کسب کنند! این ما هستیم که باید با ارائه آموزش‌های با کیفیت، این کلاه‌برداران را از میان برداریم.

این نشان می‌دهد که بازار ایران به شدت تشنه آموزش‌های باکیفیت در هر حوزه‌ای است. شما می‌توانید ابتدا در مهارت مورد علاقه خود به مدت چند سال تلاش کنید و متخصص شوید، سپس یک پکیج آموزشی آنلاین خلق کنید. افراد زیادی هستند که پکیج‌های فوق‌العاده‌ای دارند، اما چون فروش آنلاین آن را بلد نیستند، پکیج‌هایشان فروش نمی‌رود. با یادگیری این تخصص، به راحتی می‌توانید پکیج‌های آموزشی در هر حوزه‌ای اعم از عمران، بازاریابی، اقتصاد و … را بفروشید. فقط باید تاکید کنم که اخلاقی نیست پکیج‌های بی‌محتوا را با این تکنیک‌ها فروخت چون حق‌الناس است.

شاید باورتان نشود اما همین الان کسانی هستند که آموزش آنلاین خیاطی می‌فروشند و ماهیانه بالای 5 میلیون تومان درآمد دارند! پس اگر مهارت یا تجربه خاصی دارید، چرا آن را به دیگران یاد نمی‌دهید و اجازه نمی‌دهید دیگران در ازای پرداخت مبلغی، از تجربه‌های شما استفاده کنند؟

درآمد از تبلیغات

درآمد از تبلیغات در پیج اینستاگرام

می‌توانید یک پیج اینستاگرام تاسیس کنید و بعد از افزایش دنبال کننده (فالوئر)، تبلیغات قبول کنید. با استفاده از تکنیک‌هایی که کاملا در این تخصص پوشش داده می‌شوند، میزان رشد پیج «نهایت یادگیری» نسبت به رقبایش، بسیار بالاتر بوده است و حدودا ماهی 8.300 فالور جدید کسب کرده است بدون یک ریال تبلیغ.

در صورت افزایش فالور به 500 هزار نفر، به راحتی می‌توان برای هر پست تبلیغاتی 1 میلیون تومان دریافت کرد، کافی است روزی یک پست تبلیغاتی دریافت شود. البته بزرگان این حوزه، برای هر پست تبلیغاتی بیشتر از 10 میلیون تومان دریافت می‌کنند و ماهی حداقل 10 تبلیغ در پیچ‌شان می‌گذارند.

البته من به شخصه چنین مدل درآمدی را پیشنهاد نمی‌کنم، چون اولا احتمال مهاجرت مردم از اینستاگرام وجود دارد (البته این احتمال، بسیار پایین است)، و دوما روش‌های دیگر با کمی تلاش بیشتر، بازدهی فوق‌العاده بیشتری و پایدارتری به شما می‌دهند.

استخدام

استخدام در بخش بازاریابی اینترنتی کمپانی‌های مختلف

دانش‌پذیر این تخصص، همه آموزش‌ها و ابزارهای لازم کسب درآمد از رسانه‌های اجتماعی را فرا می‌گیرد. به همین دلیل می‌تواند به راحتی در یک کمپانی استخدام شود. چیزی که احتمالا بسیاری از دوستان‌تان با یک مدرک دانشگاهی، به دنبالش هستند.

امروزه کسب‌وکارها به شدت به دنبال افرادی هستند که این مهارت‌ها را داشته باشند چرا که در بخش فروش اینترنتی خود، به دلیل نداشتن مهارت لازم، مشکلات بسیاری دارند. هیچ دانشگاهی در ایران نیز چنین محتوایی برای بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی ارائه نمی‌دهد.

هیچ گاه شخصی با مهارت فروش اینترنتی بیکار نخواهد ماند. البته تاکید می‌کنم، شخصی که واقعا کاربلد باشد و مهارت‌های کسب‌وکار نوین را بداند، که در این تخصص کاملا پوشش داده می‌شود.

فریلنسری

مدیریت رسانه‌های اجتماعی به صورت فریلنسری (آزادکاری)

با توجه به این که کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ در حال وارد شدن به فضای آنلاین هستند، به شدت به کسی نیاز دارند که این کار را برایشان انجام دهد. چون یک فرد بازاری، حوصله یاد گرفتن مهارت‌های فروش از اینستاگرام را ندارد، از طرفی هم می‌بیند اگر وارد فضای آنلاین نشود، به زودی شکست می‌خورد.

شاید به هر دلیلی دوست نداشته باشید جایی استخدام شوید. شما می‌توانید پس از گذراندن این تخصص، به صورت پروژه‌ای، این کار را برای کسب‌وکارهای مختلف انجام دهید و کمپین‌های فروش خلاقانه‌ای برایشان طراحی کنید.

مشاوره بازاریابی

مشاوره بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی

مشاوره از ساعتی 100 هزار تومان شروع می‌شود، تا ساعتی 10 میلیون تومان. شخصی که چنین آموزش‌هایی در حد جهانی دیده، اگر روی برند شخصی خود کار کند، هیچ گاه دغدغه درآمد نخواهد داشت. برندسازی شخصی هم در این پروژه کاملا پوشش داده خواهد شد.

اگر می‌خواهید به بالاترین درجات کاری و درآمدی برسید، قطعا باید تبدیل شدن به یک مشاور را در اهداف‌تان قرار دهید.

مشاوره تخصصی

مشاوره در حوزه تخصصی خودتان

اگر یک وکیل، مشاور خانواده، مشاور ازدواج، مهندس معمار، مهندس عمران، مشاور منابع انسانی، معلم خصوصی و … باشید، یاد می‌گیرید که از رسانه‌های اجتماعی، مراجعه کنندگان زیادی جذب کنید و از نهایت پتانسیل خود به عنوان یک مشاور استفاده کنید. و در نهایت علاوه بر درآمد بالا، دنیا را جای بهتری برای زندگی کنید.

در نهایت

pdf سرفصل‌های تخصص بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی دانشگاه Northwestern

لطفا ابتدا کسب‌وکار و یا اهداف خودتان را در دایرکت پیج اینستاگرام نهایت یادگیری ارسال بفرمایید. ابتدا بررسی می‌کنیم که آیا این تخصص می‌تواند شما را در رسیدن به اهدف‌تان جلو بیندازد یا خیر..

در صورت تایید، توضیحات جامع این تخصص برایتان ارسال می‌شود تا ببینید این تخصص دقیقا قرار است چه چیزی را به شما اضافه کند، و در نهایت، اطمینان داشته باشید که قبل از هر تصمیمی که می‌گیرید، همه جوانب را بررسی کرده‌اید

فوتر
تمامی حقوق این سایت متعلق به محمدمهدی میرزایی است. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.

https://kuntogelofficial.com

https://officialdaya4d.com

https://daya4d.id

https://rumah303official.com/

https://bacansportsofficial.com/

https://jagoan303official.com/

https://cerita77official.com/

http://www.sunglasseshut.co/

https://craft-gift.net/

https://64.225.72.77

https://128.199.96.199/

http://harukano-sue.com/cast-staff/

https://bacansport.site/

https://buyfrompowerseller.com/

https://dubaitotoofficial.com/

https://vibrant3g.com/

http://covid.hanam.gov.vn/

https://cimeaventure.com/products/bacansports/

https://codetalks.org

https://mgfest.com

https://140.82.7.23/

https://motorcoachcanada.com/,

https://45.32.158.38/

https://192.248.158.38/

https://eticketingplus.com/

https://tanisi0312.holy.jp/slot-zeus/