۱ راه قطعی مقابله با بیکاری (از نظر گرنت کاردون)

گرنت کاردون

در دوران رکود، بسیاری از افراد می‌گویند که رکود است و کار نیست. در نتیجه از صبح روی کاناپه دراز می‌کشند و غرق در اکسپلور اینستاگرام، روزشان به شب می‌رسانند. در حالی که این افراد ‌نمی‌دانند که نخبگانی هستند که از همین دوران رکود استفاده می‌کنند و علاوه بر مقابله با بیکاری، تبدیل به رهبران بازار می‌شوند!

 

کوروش یک جوان ۲۴ ساله است که ۲ سال پیش، دوره‌های طراحی سایت را گذراند و تصمیم گرفت به صورت فریلنسری مشغول به طراحی سایت برای کسب‌وکارها شود. اما در دوران رکود کسی به او پروژه نمی‌داد و بسیار نگران آینده بود.

 

کوروش همیشه می‌گفت «رکود است و بسیاری از برنامه‌نویسان بیکار شده‌اند. در جایی که همه بیکار شده‌اند، من هم نمی‌توانم کاری انجام دهم و با بیکاری مقابله کنم.» در نتیجه زندگی‌اش را با تماشای فیلم، پرسه زدن در اکسپلور اینستاگرام و خواندن اخبار سکه و دلار می‌گذراند. اما چند روز پیش در پیج اینستاگرام نهایت یادگیری، توصیه گرنت کاردون راجع به بیکاری را دید.

 

گرنت کاردون می‌گوید:

«بدترین کار در دوران رکود این است که هیچ کاری انجام ندهید! در دورانی که بسیاری از رقبایتان، یادگیری و پیشرفت را کنار می‌گذارند و فقط به این فکر هستند که هزینه‌هایشان را تامین کنند؛ شما با قوی کردن رزومه‌تان، می‌توانید به راحتی از آن‌ها جلو بزنید.»

 

بیکاری

 

چراغی در ذهن کوروش روشن شد، با خودش گفت: «من هم یادگیری و قوی کردن رزومه‌ام را کنار گذاشته‌ام! پس قطعا نخبگانی که به رکود، به عنوان فرصت نگاه می‌کنند، از من جلو می‌زنند!» لحظه به لحظه زندگی‌اش به خاطرش آمد. حوزه طراحی سایت دائما در حال به‌روز شدن هست؛ اما کوروش به جای یادگیری و به‌روز کردن مهارت‌هایش، در حال پرسه زندن در اکسپلور اینستاگرام بوده.

 

تصمیم گرفت برای مقابله با بیکاری، کار کند، حتی به رایگان!

 

کسب‌وکارهایی که سایت خوبی نداشتند را پیدا کرد. بدون این که به آن‌ها چیزی بگوید، ۱ هفته وقت می‌گذاشت و برایشان یک سایت خوب طراحی می‌کرد و سپس به آن‌ها چنین پیشنهادی می‌داد:

 

«من سایت شما را دیدم و اشکالات مهمی از جمله گیج شدن مخاطب و سرعت بسیار پایین در آن وجود داشت. این سایت را برای شما طراحی کرده‌ام که طراحی زیباتر و ‌سرعت بالاتری دارد. همچنین در آن، اصول UI/UX را نیز کاملا رعایت کرده‌ام که باعث افزایش نرخ تبدیل و در نتیجه حدود ۱۰٪ افزایش فروش شما می‌شود. اگر تمایل داشتید، می‌توانم آن را برایتان اجرا کنم»

 

صاحبان کسب‌وکار وقتی دقیقا و به طور واضح، سایتی که می‌توانستند داشته باشند را می‌دیدند، تمایل زیادی نشان می‌دادند. حتی اگر برخی صاحبین کسب‌وکار، پیشنهاد کوروش را رد می‌کردند، کوروش ناراحت نمی‌شد چون تجربه کارش بالا رفته بود و یک پروژه دیگر به رزومه‌اش اضافه شده بود. رزومه او روز به روز قوی‌تر می‌شد.

 

کوروش از خودش پرسید:

«واقعا چرا یک صاحب کسب‌وکار، وقتی من را نمی‌شناسد، باید به من اعتماد کند؟ من خودم می‌دانم که مهارت خوبی در طراحی سایت دارم، اما چه تضمینی برای کارفرما وجود دارد که کار باکیفیتی به او تحویل دهم؟»

 

پس در تخصص بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی دانشگاه Northwestern شرکت کرد و شروع کرد به ساخت برند شخصی. تولید محتوا و افزایش فالوئر در اینستاگرام را آموزش دید و یاد گرفت که چطور باید به وسیله اینستاگرام، خدماتش را بفروشد.

 

کوروش در همین تخصص، فهمید که باید روابط عمومی قوی داشته باشد. لحظه‌ای به خودش آمد؛ هیج کدام از برنامه‌نویسان موفق، او را نمی‌شناختند. او تصمیم گرفت در همایش‌های حوزه کاری خودش و همچنین همایش‌های مرتبط با کسب‌وکار آنلاین شرکت کند و شروع کند به شبکه‌سازی با افراد موفق.

 

در حال حاضر ۲ سال گذشته است، هنوز دوران رکود تمام نشده اما ده‌ها برنامه‌نویس و صاحب کسب‌وکار، کوروش را به عنوان متخصص طراحی سایت می‌شناسند و به او اعتماد کامل دارند؛ چون مهارت‌هایش را دائم به‌روز کرده، پروژه‌های زیادی انجام داده و برند شخصی قدرتمندی ساخته.

 

برای مقابله با بیکاری در دوران رکود:

 

  1. بیکار نمانید – کار کنید، حتی به رایگان! پروژه رایگان انجام دهید و یا در یک کمپانی خوب، چندین ماه به عنوان کارآموز کار کنید تا تجربیات ارزشمندی به دست بیاورید.
  2. به‌روز باشید – دنیا در حال تغییر است، پس با دنبال کردن مقالات و گذراندن دوره‌های جدید، خودتان را به‌روز نگه دارید.
  3. برند شخصی بسازید – در تخصص بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی، نحوه پرسونال برندینگ و شبکه‌سازی با افراد موفق را آموزش می‌بینید.

 

حالا شما تصور کنید که هیج شغلی ندارید، در این صورت چه کاری برای مقابله با بیکاری انجام می‌دهید؟

این مقاله را به اشتراک بگذارید

Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Email
Facebook
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات بیشتر

دغدغه «چه پستی بگذارم؟» را برای همیشه فراموش خواهید کرد!

جامع‌ترین مجموعه ایده‌های پست‌گذاری که کمک‌تان می‌کند نه‌تنها جان تازه‌ای به پیج‌تان بدهید، بلکه مخاطبان‌تان را میخکوب محتواهایتان کنید.

کتاب 222 ایده تولید محتوا

https://kuntogelofficial.com

https://officialdaya4d.com

https://daya4d.id

https://rumah303official.com/

https://bacansportsofficial.com/

https://jagoan303official.com/

https://cerita77official.com/

http://www.sunglasseshut.co/

https://craft-gift.net/

https://64.225.72.77

https://128.199.96.199/

http://harukano-sue.com/cast-staff/

https://bacansport.site/

https://buyfrompowerseller.com/

https://dubaitotoofficial.com/

https://vibrant3g.com/

http://covid.hanam.gov.vn/

https://cimeaventure.com/products/bacansports/

https://codetalks.org

https://mgfest.com

https://140.82.7.23/

https://motorcoachcanada.com/,

https://45.32.158.38/

https://192.248.158.38/

https://eticketingplus.com/

https://tanisi0312.holy.jp/slot-zeus/