نهایت کسب درآمد از طریق تدریس زبان در اینستاگرام به کمک افزایش فالوور با تولید محتوا

بهترین پیج‌های آموزش زبان انگلیسی

در مقاله افزایش فالوور با تولید محتوا به طور کامل توضیح دادیم که چطور به صورت ارگانیک و حتی بدون تبلیغات، فالوورهایتان را افزایش دهید. تدریس زبان در اینستاگرام از آن دسته فعالیت‌هایی است که معمولا با استقبال خوبی روبرو می‌شود. خصوصا در دنیای بین‌المللی امروزی که نیاز به دانش زبان انگلیسی از نان شب هم واجب تر است. اما مسئله اینجاست که، در این فضای رقابتی چطور می‌توانیم خودی نشان بدهیم؟

در این مقاله بررسی می‌کنیم که چطور یک مدرس زبان می‌تواند در اینستاگرام فالوورهایش را افزایش دهد و به درآمد بالایی از اینستاگرام برسد؟

آیا یک مدرس زبان می‌تواند چندین میلیون فالوور در اینستاگرام جذب کند؟ بله! چون همین الان مدرسینی در اینستاگرام حضور دارند که زبان انگلیسی آموزش می‌دهند و بالای ۱ میلیون فالوور دارند. وقتی یک مدرس زبان وارد اینستاگرام می‌شود، احتمالا پست‌هایی با چنین موضوعاتی می‌گذارد:

 • توضیح کلماتی که چندین معنی دارند
 • توضیح نکاتی از گرامر
 • بررسی معنی کلمات پرکاربرد
 • توضیح اصطلاحات
 • نکاتی برای Writing
 • نکاتی برای Listening  بهتر
 • و …

۶ ماه برای پیج زبان انگلیسی در اینستاگرام تولید محتوا می‌کند اما احتمالا فالوورهایش ‌بالا نمی‌رود و مراجعه‌کننده هم نمی‌تواند جذب کند و ۶ ماه تلاشش هدر می‌رود.

اگر همین مدرس، ۵ ماه وقت می‌گذاشت و در تخصص بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی دانشگاه Northwestern شرکت می‌کرد، متوجه چنین موضوعی می‌شد:

جامعه هدفش که علاقه‌مندان به یادگیری زبان هستند، احتمالا پیج‌های آموزش زبان با ۴۰۰ یا ۵۰۰ هزار فالوور را دنبال می‌کنند. در نتیجه این جامعه هدف، اگر یک پیج تازه‌کار ببینند که شبیه همان آموزش‌های پیج‌های ۴۰۰ یا ۵۰۰ هزارتایی را می‌گذارد، احتمالا فالو نمی‌کنند و با خودشان می‌گویند:

«من وقت محدودی دارم پس بهتر است پیج جدیدی فالو نکنم که آموزش‌هایش شبیه همان پیج‌های بزرگ باشد؛ پیج‌هایی که قبلا فالو کرده بودم» و فالو نمی‌کنند.

پس یاد می‌گرفت که مزیتی نسبت به پیج‌های بزرگ برای خودش ایجاد ‌کند.

 

مثلا در بیو می‌نوشت: «با دنبال کردن پست‌های پیج من، کتاب ۵۰۴ واژه بعد از ۶ ماه ملکه ذهن‌تان می‌شود.»

سپس در پیجش، چنین پست‌هایی می‌گذاشت:

 • آموزش هر واژه ۵۰۴ در غالب یک یا چند داستان جذاب.
 • استفاده از اینفوگرافیک برای آموزش هر واژه
 • کاربرد هر واژه در زندگی روزمره
 • کاربرد هر ‌واژه در فیلم‌ها
 • کاربرد هر واژه در موزیک‌های متنوع
 • و …

به عنوان مثال، پیج زیر اصطلاحات انگلیسی را با تکه‌های فیلم آموزش می‌دهد که خیلی هم سرگرم‌کننده است.

تدریس زبان در اینستاگرام

در اینستاگرام، محتواهای سرگرم‌کننده همیشه لایک و کامنت بسیار بالاتری نسبت به محتواهای صرفا آموزشی، دریافت می‌کنند. پس حالا که چاشنی سرگرم‌کننده بودن را به محتواهای آموزشی‌اش اضافه کرده، پست‌هایش تعامل بسیار بالاتری دریافت می‌کنند و سرعت رشد بسیار بیشتری را تجربه می‌کند.

در نهایت اگر چنین پیچی درست می‌کرد، هر کس که وارد پیجش می‌شد، با خودش می‌گفت:

«من پیج‌های آموزش زبان با ۴۰۰ یا ۵۰۰ هزار فالوور را دنبال کرده‌ام؛ اما این پیج حرف جدیدی می‌زند و خیلی واضح گفته با دنبال کردن پیجش، می‌توانم علاوه بر سرگرم‌شدن، به کتاب ۵۰۴ واژه نیز مسلط شوم. پس ارزش این را دارد که او را فالو کنم و پست‌هایش را ببینم»

 

یا مثلا در بیو می‌نوشت: «اگر پست‌های من را دنبال کنید، یاد می‌گیرید ۱۰ فیلم برتر جهان را بدون زیرنویس تماشا کنید و متوجه همه مکالمات‌شان شوید»

سپس در پیجش چنین پست‌هایی می‌گذاشت:

 • تکه‌های جذاب فیلم‌ها که شامل اصطلاحات هستند، در قالب پست‌های ۱ دقیقه‌ای و سپس توضیح اصطلاح
 • توضیح کلماتی که تکرار بیشتری در مکالمات این فیلم‌ها داشته‌اند و با یادگیری آن‌ها مکالمات‌مان به طور محسوسی بهبود پیدا می‌کند
 • آموزش لحجه صحیح بیان کلمات
 • و …

احتمالا تعداد بالای فالوورهای پیج‌هایی که تکه‌هایی جذاب از فیلم‌های مختلف می‌گذراند را دیده‌اید. حالا اگر یک مدرس زبان، از قدرت سرگرم‌کنندگی فیلم‌ها برای رشد پیجش استفاده کند، بدون شک از رقبایش پیشی خواهد گرفت.

در نتیجه اگر چنین پیچی درست می‌کرد، هر کس که وارد پیجش می‌شد، با خودش می‌گفت:

«من پیج‌های آموزش زبان با ۴۰۰ یا ۵۰۰ هزار فالوور را دنبال کرده‌ام که به صورت رندوم، تکه‌هایی از فیلم‌های مختلف را می‌آورند؛ اما این پیج ادعای بسیار جذابی کرده و خیلی واضح گفته با دنبال کردن پیجش، می‌توانم چیزی که همیشه آرزویش را داشته‌ام، به دست بیاورم. این که بتوانم بدون نیاز به زیرنویس، فیلم‌های سینمایی را تماشا کنم. پس قطعا ارزش این را دارد که او را فالو کنم و پست‌هایش را ببینم»

 

یا شاید هم در بیو می‌نوشت: «با دنبال کردن این پیج سوالات و مکالمات پرکاربرد انگلیسی برای سفر را یاد می‌گیرید»

سپس چنین پست‌هایی می‌گذاشت:

 • مکالمات ۲ نفر به صورت ویدیو یا حتی پست اسلایدی که در حال صحبت با یکدیگر هستند (هر پست یک موقعیت پرکاربرد استفاده از زبان در سفر خواهد بود. مثلا یک پست می‌تواند این باشد که موقع خرید، چطور به انگلیسی، تخفیف بگیریم.)
 • سوالات پرتکراری که توریست‌ها هنگام خرید، از فروشندگان می‌پرسند
 • جملاتی که هنگام استفاده از حمل‌ونقل عمومی باید بدانید
 • جملاتی که در شرایط اضطراری در سفر، نیاز است بدانیم
 • جملاتی که در فرودگاه نیاز است بدانید
 • مشکلاتی که سفر ممکن است برایتان پیش بیاید و نحوه بیان آن‌ها

 

همچنین اگر به مباحث کارآفرینی علاقه داشته باشد، مثلا در بیو می‌نوشت: «در این پیج، لغات و اصطلاحات انگلیسی که در مقالات هاروارد و کتب پرفروش بازاریابی استفاده شده را یاد می‌گیرید و می‌توانید برترین منابع آموزشی کارآفرینی را به راحتی بخوانید»

سپس چنین پست‌هایی می‌گذاشت:

ترجمه مقالات هاروارد با موضوع کارآفرینی در قالب چندین ویدیو، صوت یا حتی اسلایدی

ترجمه چکیده کتاب‌های حوزه کارآفرینی و توضیح معنی کلمات و اصطلاحات پرتکرار

نکات برجسته مقالات یا کتاب‌های کارآفرینی و مرجع و توضیح معنی کلمات سخت

اخبار حوزه کارآفرینی از سایت‌های برتر جهان و توضیح معنی کلمات سخت

بیان باورهای اشتباه حوزه کارآفرینی به انگلیسی و توضیح معنی کلمات سخت

ترجمه نکات و ترفندهای مهم که در مقالات وبسایت‌های مرجع آورده شده و سپس توضیح معنی کلمات سخت

اگر هر کدام از این ایده‌ها یا ده‌ها ایده دیگر را برای تدریس زبان در اینستاگرام اجرا می‌کرد، به پیجی می‌رسید که حتی بدون تبلیغات هم فالوورهایش رشد می‌کرد. چون بسیاری از افرادی که از اکسپلور یا هشتگ‌ها وارد پیج می‌شدند، با پیجی مواجه می‌شدند که با وجود فالوورهای کم، حرف‌های جدید، نوآورانه و جذابی نسبت به پیج‌های بزرگ می‌زند. در نتیجه به راحتی او را فالو می‌کردند و تبدیل به یکی از بهترین پیج های آموزش زبان انگلیسی اینستاگرام می‌شد.

 

همچنین ‌پس از دیدین تخصص بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی دانشگاه Northwestern یاد می‌گرفت که حتی می‌تواند یک پکیج آموزشی زبان ارائه دهد با این موضوع:

«ناآگاهی از دانش روز بازاریابی، در این دنیای پرتغییر، باعث ضررهای سنگین کسب‌وکارها می‌شود. با این پکیچ ۶ ماهه، زبان انگلیسی مورد نیاز برای خواندن مقالات هاروارد و کتب پرفروش بازاریابی را یک بار برای همیشه یاد می‌گیرید. در نتیجه می‌توانید هر روز به سرعت، مقالات دانشگاه‌هایی مثل هاروارد را بخوانید، کسب‌وکارتان را رشد دهید و زندگی شیرین‌تری برای خودتان و خانواده‌تان بسازید.»

حالا یک پکیج آموزشی دارد که به راحتی با پکیج‌های آموزش‌های کسانی که حتی بالای ۱ میلیون فالوور دارد رقابت می‌کند. به عبارت دیگر، بسیاری از افراد وجود دارند (افراد علاقه‌مند به کارآفرینی که فرصت ندارند چندین سال زبان بخوانند) که حاضرند به راحتی پکیج آموزشی زبان شما را بخرند.

 

اما فراموش نکنید برای فروش موثر و افزایش چندبرابری درآمد:

 • باید اعتمادسازی انجام دهد و نحوه ایجاد اعتماد را بلد باشد.
 • باید بتواند به مخاطبانش اثبات کند که آموزش‌هایش در عمل بسیار موثر است.
 • باید کاری کند که مخاطبانش او را به عنوان یک مدرس مرجع زبان بشناسند.
 • باید بداند که چطور با تدریس زبان در اینستاگرام می‌تواند مزیت رقابتی برای خودش ایجاد کند.
 • برای رشد چندبرابری، باید نحوه تبلیغات را بداند تا بتواند افراد بیشتری را جذب کند. تبلیغات بدون رعایت اصول تیترنویسی، کپی‌رایتینگ و … فقط هدر دادن پول است.
 • باید پست‌هایی بگذارد که مخاطبان فعلی را تشویق به تعامل کند؛ چون اینستاگرام در واقع فضایی برای سرگرم شدن است.
 • باید برندسازی شخصی را بلد باشد تا بتواند هزینه بیشتری بابت تدریس زبان در اینستاگرام، آموزش‌ها یا خدماتش مانند پکیج آموزشی یا کلاس‌های خصوصی دریافت کند.
 • باید بلد باشد پستی طراحی کند که مردم حاضر باشند برای دوستان‌شان ارسال کنند
 • باید بفهمد که جامعه هدفش چه دغدغه‌ای دارند و راجع به چه چیزهایی باهم صحبت می‌کنند
 • باید استفاده از ابزارهای کلان‌داده را بلد باشد

و ده‌ها موضوع دیگر که برای درآمدزایی از رسانه‌های اجتماعی، ضروری هستند و در تخصص بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی دانشگاه Northwestern آموزش داده می‌شوند.

این تخصص به شما آموزش می‌دهد که هر محصول یا خدمتی را از رسانه‌های اجتماعی به فروش برسانید و از این رسانه‌ها به درآمد برسید.

جمع‌بندی

اینستاگرام پلتفرم رایگانی را در اختیار همه ما گذاشته که به راحتی می‌توانیم از آن سود ببریم. این روزها که تولید محتوا حرف اول را می‌زند، زبان‌آموزان هم می‌توانند با تولید محتوای مناسب و تدریس زبان در اینستاگرام، جذب فالوور و در نهایت کسب درآمد کنند. تخصص بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی دانشگاه Northwestern به شما آموزش می‌دهد که چطور دانش‌تان را از طریق رسانه‌های اجتماعی به فروش برسانید.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Email
Facebook
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات بیشتر

دغدغه «چه پستی بگذارم؟» را برای همیشه فراموش خواهید کرد!

جامع‌ترین مجموعه ایده‌های پست‌گذاری که کمک‌تان می‌کند نه‌تنها جان تازه‌ای به پیج‌تان بدهید، بلکه مخاطبان‌تان را میخکوب محتواهایتان کنید.

کتاب 222 ایده تولید محتوا