10 ایده مسابقه اینستاگرامی خلاقانه + نحوه اجرا توسط برندهای محبوب

ایده مسابقه در اینستاگرام

یکی از روش‌های افزایش فالوور، مسابقه اینستاگرامی بود که در مقاله افزایش فالوور با تولید محتوا به آن اشاره کردیم. همچنین در مقاله برگزاری مسابقه اینستاگرامی موفق، نحوه طراحی مسابقه را از صفر تا صد برای شما گفتیم. در این مقاله، می‌خواهیم 10 ایده مسابقه اینستاگرامی خلاقانه را به شما بگوییم که می‌توانید مسابقه‌هایتان را با آن عملی کنید و افزایش فالوور واقعی داشته باشید.

 

10 ایده مسابقه اینستاگرامی برای کسب و کارها

 

1. مسابقات با محصول

در این ایده مسابقه اینستاگرامی، کاربر برای ورود به مسابقه نیازمند استفاده از محصول است. این روش بیشتر برای برندهایی کاربرد دارد که می‌خواهند فروش محصول خاصی را افزایش بدهند و یا آن را معرفی کنند و در بازار جا بیندازند.

معمولا این مسابقات بر پایه عکاسی هستند. به این معنا که کاربر باید محصول را بخرد و به نوعی با آن عکاسی کند و در صفحه اینستاگرامش منتشر کند.

به عنوان مثال، شرکت کاله در یکی از مسابقات اینستاگرامی‌اش از این روش استفاده کرد تا فروش محصولش را افزایش بدهد. البته این مسابقه ترکیبی از مسابقه چالش و محصول است که با موفقیت تمام اجرا شد.

مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور

همانطور که می‌دانید شرکت کاله محصول نسبتا جدیدی با عنوان ماست لاکتیویا تولید کرده است که بنا بر ادعای این شرکت، می‌تواند به صورت طبیعی سیستم گوارش را تنظیم کند. بر همین اساس کاله مسابقه‌ای برگزار کرد که کاربر برای ورود به آن باید ماست لاکتیویا را خریداری می‌کرد، کنار سفره غذایش می‌گذاشت و از آن عکاسی می‌کرد و در نهایت با هشتگ #لاکتیویاتوخوردی در اینستاگرامش پست می‌کرد.

در نهایت، بعد از این چالش 14 روزه، کاله قرعه کشی انجام ‌داد و سه نفر برنده گوشی آیفون شدند. با این مسابقه، کاله به راحتی محصول جدیدش را به مردم معرفی کرد و فروشش را تا حد زیادی افزایش داد.

ایده مسابقه اینستاگرامی

2. مسابقات شرط بندی

این نوع ایده مسابقه اینستاگرامی معمولا در مناسبت‌های خاص مثل مسابقات ورزشی، انتخابات و … انجام می‌شود. در این نوع مسابقه، از کاربر خواسته می‌شود تا نتیجه را حدس بزند و آن را کامنت کند. در نهایت، زمانی که نتیجه مشخص می‌شود، از میان کسانی که نتیجه را درست حدس زده بودند به قید قرعه جوایزی اهدا کنید.

این نوع مسابقه بیشتر برای افزایش تعامل مخاطب با پیج صورت می‌گیرد.

به عنوان مثال، در آخرین مسابقه فوتبال فینال جام آسیا که میان پرسپولیس و اولسان بود، بسیاری از پیج‌های اینستاگرامی مسابقاتی برگزار کرده بودند که در آن از فالوورها خواسته شده بود نتیجه بازی را حدس بزنند. در نهایت از میان افرادی که نتیجه را درست حدس زده بودند قرعه کشی انجام می‌گرفت و جوایزی به آنها اهدا می‌شد.

تپ‌سی هم از این ایده برای مسابقه اینستاگرام اخیر خود استفاده کرده و به مناسب دربی میان پرسپولیس و استقلال، به 5 نفر از کسانی که نتیجه بازی را درست حدس زدند به قید قرعه جایزه داد.

متن مسابقه

3. مسابقات چالشی

مسابقات چالشی یکی از هیجان‌ انگیزترین انواع مسابقات هستند که توجه مخاطب به برند را به خوبی جلب می‌کنند و باعث ارتباط بسیار عمیق مخاطب با برند می‌شوند. علاوه بر این، اگر از برندهایی هستید که دوست دارید تصویر برندتان را دوستانه نشان بدهید این نوع مسابقات مناسب شما است.

NastyGal یکی از برندهای آمریکایی است که در 60 کشور جهان در حوزه مد و لباس زنانه فعالیت دارد. این برند بزرگ و معروف، مسابقه چالش سلفی بامزه‌ای در اینستاگرامش برگزار می‌کند. در این مسابقه که سلفی با غریبه نام دارد و هر هفته هم برگزار می‌شود، فالوورها باید با یک غریبه و کسی که اصلا نمی‌شناسند در فروشگاه‌های NastyPal سلفی بگیرند. فالوورها باید سلفی‌هایشان را با هشتگ #StrangerSelfie در پیج اینستاگرامشان پست کنند. به قید قرعه هر هفته یک گیفت کارت خرید از NastyPal به فرد برنده اهدا می‌شود.

مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور

با این مسابقه سلفی جالب، هر هفته تعداد زیادی از دختران جوان با غریبه‌ها سلفی می‌گیرند و اتفاقا از خاطره بامزه‌شان هم در کپشن تعریف می‌کنند. این مسابقه، از NastyPal یک چهره بامزه و دوست داشتنی ساخته است که همیشه پیرامونش کلی اتفاقات خنده‌دار برای تعریف کردن هست.

شما هم می‌توانید بسته به چهره برندتان یک چالش راه بیندازید و فالوورها را دعوت به انجام آن کار خاص کنید. مثلا می‌توانید چالش را طوری طراحی کنید که برای اجرای آن نیاز به محصولتان باشد. در این صورت، هم فروش محصولتان افزایش پیدا می‌کند و هم فالوورهایتان دوستانشان را به چالش دعوت می‌کنند و می‌توانید بیشتر شناخته شوید.

به عنوان مثال، اگر در اینستاگرام بوتیک لباس مردانه دارید، می‌توانید چالش ست لباس طراحی کنید. در این چالش از فالوورها بخواهید با محصولاتی که از پیجتان خریده‌اند یک ست مناسب بپوشند و از خودشان عکاسی کنند. در نهایت برای  فردی که لباس‌ها را به بهترین نحو ست کرده باشد جایزه در نظر بگیرید.

این کار، فالوورها را ترغیب می‌کند تا برای ورود به مسابقه از شما خرید کنند و در نتیجه، فروش شما افزایش پیدا می‌کند.

 

4. مسابقات منظم (هفتگی و ماهانه)

در این نوع ایده مسابقه اینستاگرامی، شما به صورت منظم مثلا به صورت ماهانه یا هفتگی یک مسابقه مشخص را برگزار می‌کنید. این مسابقات بیشتر برای حفظ تعامل بلند مدت کاربر با پیج صورت می‌گیرد. به عنوان مثال، می‌توانید مسابقه‌ای برگزار کنید و شرط ورود به مسابقه را لایک زدن کل پست‌های هفته قرار بدهید و این مسابقه را هر هفته انجام بدهید. و یا هر هفته مسابقه‌ای داشته باشید که یک کامنت را به صورت تصادفی از بین پست‌ها انتخاب کنید و آن را برنده اعلام کنید.

این نظم در مسابقه، باعث می‌شود کاربران برای همه پست‌های شما لایک بزنند و یا کامنت بگذارند و تعامل بسیار عالی با پیج شما صورت بگیرد.

فراموش نکنید که حتما از قبل به مخاطب اعلام کنید که قرار است هر هفته یا هر ماه این مسابقه را تکرار کنید.

مثلا نمونه پیج دکتر کرمانی، متخصص رژیم درمانی را در نظر بگیرید. پیج دکتر کرمانی هر هفته یک پست را به صورت تصادفی انتخاب می‌کند و دو برنده را از بین کسانی که آن را لایک کرده باشند انتخاب می‌کند و 100 هزار تومان به عنوان جایزه به آنها می‌دهد.

حالا متوجه شدید چرا از منظم بودن صحبت کردیم؟ با این کار، پیج دکتر کرمانی تعداد زیادی از فالوورهایش را ملزم می‌کند تا همیشه پست‌هایش را لایک کنند و این کار را به یک عادت در آنها تبدیل می‌کند.

 

5. مسابقه UGC (تولید محتوا توسط کاربر)

3 روشی که در قبل گفتیم، روش‌های ساده برگزاری مسابقات اینستاگرامی (و یا در کل شبکه‌های اجتماعی) بود. اگر بخواهیم کمی پیچیده‌تر عمل کنیم و مسابقاتمان را هیجان انگیزتر برگزار کنیم، نیازمند این هستیم که روش‌های جالب‌تری را امتحان کنیم. روشی که بتواند مخاطب را هم به وجد بیاورد و بیشتر او را با برند درگیر کند.

یکی از این روش‌های جالب، برگزاری مسابقات UGC است. همانطور که در مقاله جامع محتوای تولید شده توسط کاربر هم گفتیم، در روش UGC مخاطب برای ما محتوا تولید می‌کند.

به عنوان مثال می‌توانید از مخاطبین بخواهید با محصول شما عکس بگیرند، متن کوچکی در مورد آن بنویسند و آن متن مسابقه را در پیجشان پست کنند. فراموش نکنید که حتما هشتگ مخصوصی برای این کار در نظر بگیرید تا مخاطب بتواند پستش را با آن هشتگ آپلود کند. شما هم می‌توانید راحت‌تر به مجموعه محتواهای تولید شده دسترسی داشته باشید.

همچنین در مقاله نهایت برگزاری مسابقه اینستاگرامی موفق، می‌توانید نحوه دقیق طراحی هشتگ مناسب را مطالعه کنید.

مزیت بزرگی که مسابقه UGC دارد، این است که هم مخاطب به خوبی با برند شما درگیر می‌شود، و هم اینکه زمانی که محتوایش را در پیجش پست می‌کند اطرافیانش هم از مسابقه آگاه می‌شوند و زنجیره‌ی آگاهی از برند شما افزایش پیدا می‌کند. مثل این است که هر فالوور به طور جداگانه دارد در صفحه‌اش برای شما تبلیغات انجام می‌دهد.

یکی از برندهایی که در برگزاری مسابقات UGC بسیار حرفه‌ای عمل می‌کند استارباکس است که احتمالا با آن آشنا هستید. یکی از مسابقات خلاقانه استارباکس Red cup art نام داشت که با استقبال زیادی هم روبرو شد. در این مسابقه که نزدیک عید کریسمس برگزار شد، استارباکس از فالوورهایش خواست تا روی لیوان‌های قرمز رنگ قهوه‌ که از استارباکس می‌خرند طرح‌های کریسمسی بکشند و یا با کاغذهای رنگی آن را طراحی کنند.

کاربران باید از لیوان نقاشی شده‌شان عکس می‌گرفتند و با هشتگ #Redcupart در اینستاگرام یا توئیتر پست می‌کردند. در نهایت خلاقانه‌ترین طرح انتخاب می‌شد و طراح موردنظر در پیج استارباکس معرفی می‌شد.

با این مسابقه، استارباکس هم فروش محصولاتش را افزایش داد و هم مسابقه‌اش در سطح شبکه‌های اجتماعی به طور هیجان‌انگیزی ویروسی شد.

ایده برای مسابقه مجازی

6. مسابقه معمایی

یکی دیگر از انواع مسابقاتی که نرخ تعامل بسیار بالایی را ایجاد می‌کند استفاده از معما و پرسش‌هایی است که افراد را تشویق به کنجکاوی می‌کند. این روش نه تنها در مسابقات اینستاگرامی، بلکه در روش‌های دیگر بازاریابی هم به کار می‌رود.

می‌توانید از انواع معماهای ریاضی و یا معماهای تصویری کمک بگیرید و به نفراتی که پاسخ معما را درست می‌گویند به قید قرعه جایزه بدهید. این نوع مسابقات، باعث می‌شود مخاطب با شما تعامل نزدیک‌تری پیدا کند.

مثلا اسنپ فود در صفحه اینستاگرامش مسابقه‌ای برگزار کرد که کاربران از بین دو عکس ظاهرا مشابه باید تفاوت‌ها را پیدا می‌کردند. اسنپ فود به 3 نفر که کامل‌ترین جواب را داده بودند به قید قرعه یک میلیون هدیه داد.

در یک مثال دیگر، که توسط پیج Livetorch انجام شده، مسابقه‌ای برگزار شد و در آن تصویر شیشه‌ای پر از گلوله‌های رنگی پست شد. در این مسابقه، افراد باید حدس می‌زدند که چه تعداد گلوله رنگی در شیشه وجود دارد و در نهایت، کسی که تعداد را درست حدس زده بود یک کارت هدیه خرید از استارباکس جایزه می‌گرفت.

7. همکاری با برندهای مشابه

یکی از بهترین ایده های مسابقه اینستاگرامی، همکاری با برندهای دیگر است. به این معنی که، به جای آنکه مسابقه را به تنهایی برگزار کنید با یک یا چند تا از همکارهایتان این کار را انجام می‌دهید. شاید در نگاه اول با خودتان بگویید که همکار ما که رقیب ما محسوب می‌شود، در صورتی که نیازی نیست حتما شما این همکاری را با رقبای اصلی‌تان انجام بدهید. بلکه می‌توانید با برندهایی انجام بدهید که کارشان مکمل کار شما است.

یکی از مزایای بزرگ این روش، آن است که هزینه‌های شما تقریبا نصف می‌شود، و یا حتی می‌توانید با همان بودجه‌، جایزه‌های بزرگ‌تر و ارزشمندتری به مخاطب پیشنهاد کنید. علاوه بر این، تعداد زیادی فالوور جدید و مرتبط از پیج همکارتان به پیج شما سرازیر می‌شود.

به عنوان مثال، یکی از نمونه مسابقات همکاری که بسیار موفق هم بود بین برند آرایشی Elemis و برند جواهرات Concierge برگزار شد. (هر دو برند آمریکایی هستند). در این مسابقه اینستاگرامی، کاربران باید پیج هر دو برند را فالو می‌کردند و دو نفر از دوستانشان را زیر پست مسابقه تگ می‌کردند.

جایزه بزرگ این مسابقه، یک حلقه طلای 1000 دلاری از برند Concierge به علاوه کرم‌های پوست از برند Elemis بود. برنده از میان کامنت‌ها از طریق قرعه کشی انتخاب می‌شد.

ایده های مسابقه اینستاگرامی

همانطور که دیدید، این دو برند رقیب نبودند و بلکه همکار و مکمل هم بودند. چرا که جامعه هدف هر دو برند خانم‌هایی هستند که به زیبایی خودشان اهمیت می‌دهند. در واقع فالوورهای که از طرف یکی از برندها به پیج برند دیگر اضافه می‌شود کاملا فالوورهای مرتبطی هستند و می‌توانند مشتری‌های بالقوه آن باشند.

پس زمانی که قصد دارید همکارتان را انتخاب کنید، حتما به این نکته توجه کنید؛ مخاطب هدف مشابه. بعضی از برندها کورکورانه و بدون استراتژی مشخص، به هر همکاری جواب مثبت می‌دهند و همین مسئله باعث می‌شود هم وقت، و هم هزینه بسیاری را صرف کنند و در آخر هم نتیجه‌ای نمی‌گیرند.

البته فراموش نکنید، این روش را با مسابقات اسپانسری اینستاگرام اشتباه نگیرید. مسابقات همکاری در سطح کوچکتر انجام می‌شوند و کاملا هدفمند هستند. این نوع مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور هم بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

8. سر نخ و گنج!

در این ایده مسابقه اینستاگرامی می‌توانید در پیج‌تان یا صفحات مختلف‌تان در رسانه‌های اجتماعی تعدادی سرنخ بگذارید، یکسری کار و دستورالعمل، به مخاطبان‌تان بدهید تا انجام دهند یا تعدادی سوال از مخاطبان‌تان بپرسید تا به گنج شما دست پیدا کنند. گنج می‌تواند همان جایزه مسابقه باشد یا می‌توانید به کسانی که سریع‌تر گنج را پیدا کرده‌اند، جایزه بدهید.

می‌توانید مسیر سرنخ‌ها را طوری طراحی کنید که از میان پست‌های اینستاگرام شما، فروشگاه شما، مقالات سایت شما و یا هرجایی که می‌خواهید، عبور کنند.

یکی از خلاقانه‌ترین و ساده‌ترین مسابقات گیمیفیکیشن را یک موسسه آموزشی آمریکایی انجام داده است. موسسه Devmountain که در زمینه آموزش برنامه‌نویسی و کامپیوتر فعالیت دارد، در اینستاگرامش یک مسابقه جالب‌ برگزار کرد.

ایده مسابقه اینستاگرامی سرنخ و گنج

در این مسابقه اینستاگرامی، کاربران باید وارد لینک نقشه گوگل می‌شدند که نمای 360 درجه از ساختمان این موسسه را نمایش می‌داد. مخاطب باید در اتاق‌های این ساختمان می‌گشت و عروسک‌هایی را که در اتاق‌های مختلف پنهان شده بود پیدا می‌کرد. کسانی که می‌توانستند عروسک‌ها را پیدا کنند باید از صفحه‌شان اسکرین‌شات می‌گرفتند و در دایرکت برای پیج اینستاگرام این موسسه می‌فرستادند. در نهایت به قید قرعه به برندگان جوایزی اهدا می‌شد.

در واقع این موسسه آموزشی با این مسابقه جالب سعی داشت محیط ساختمان و امکاناتی که موسسه‌اش دارد، از محیط کلاس‌ها گرفته تا خوابگاه‌های تمیز و سالن‌های سمینار بزرگش را برای کاربر به نمایش بگذارد تا او را تشویق به ثبت‌نام در موسسه کند. روشی خلاقانه که هم مخاطب را سرگرم کرد و هم موسسه را به هدفش رساند.

 

9. مسابقات اینستاگرامی کپشن عکس

یکی دیگر از ایده های مسابقه اینستاگرامی، کپشن عکس است. این در ذات انسان است که تمایل دارد شوخ‌طبعی‌اش را به نمایش بگذازد، پس این فرصت را به مخاطبان‌تان بدهید. این نوع مسابقات نه‌تنها ساده هستند؛ بلکه باعث افزایش وفاداری مخاطب به برندتان نیز می‌شود.

فقط کافی است یک عکس متفاوت و غیرعادی آپلود کنید و از فالوورها بخواهید برای آن کپشنی بنویسند. برای مسابقه محدوده زمانی انتخاب کنید و بعد از آن خلاقانه‌ترین کپشن را انتخاب کنید و برای آن جایزه‌ای هم در نظر بگیرید.

اگر عکس‌های شما حس خاصی را در مخاطب ایجاد کند مسابقه موفق‌تری خواهید داشت. مثلا عکسی که مخاطب بتواند برای آن یک کپشن بامزه، احساسی یا شاعرانه و … بنویسد.

ایده مسابقه اینستاگرامی کپشن

در مسابقه جالبی که توسط رستوران اسپانیایی Pardo Villa انجام شد، شرکت کننده‌ها باید مکالمه بین دو سرآشپز را حدس می‌زدند. در نهایت جالب‌ترین کامنت به عنوان کپشن عکس انتخاب می‌شد و جایزه هم یک کیک پای سیب خوشمزه از طرف این رستوران بود.

 

10. مسابقات امتیازی

روش اکثر پیج‌ها در برگزاری مسابقات اینستاگرامی مجازی این است که از مخاطبان‌شان می‌خواهند تا جای ممکن، دوستان‌شان را زیر پست مسابقه تگ کنند. این روش برگزاری مسابقه اینستاگرامی واقعا کلیشه‌ای و خسته‌کننده شده. پس چرا با کمی نوآوری، توجه مخاطبان‌تان را به خودتان جلب نکنید؟

این ایده مسابقه اینستاگرامی کمی متفاوت برگزار می‌شود. در این روش، شرکت‌کنندگان با تلاش بیشتر، شانس بیشتری برای برنده شدن خواهند داشت. در واقع شرکت‌کنندگان می‌توانند با فعالیت بیشتر، شانس بیشتری برای برنده شدن در قرعه‌کشی به دست بیاورند.

مثلا می‌توانید اینگونه امتیاز بدهید:

  • لایک پست: 1 امتیاز
  • فالو کردن پیج: 2 امتیاز
  • تگ کردن هر دوست تا حداکثر 5 دوست: 5 امتیاز
  • کامنت گذاشتن تجربه‌تان در استفاده از محصولات یا خدمات شما: 10 امتیاز
  • استوری کردن پست مسابقه در حساب اینستاگرامی خودشان: 10 امتیاز
  • پست کردن پست مسابقه در حساب اینستاگرامی خودشان: 20 امتیاز
  • عضویت در سایت: 10 امتیاز
  • کامنت گذاستن زیر آخرین مقاله سایت: 5 امتیاز

حتی در صورت امکان می‌توانید یک لیدربورد درست کنید که امتیاز شرکت‌کنندگان برتر را نشان دهد تا بقیه شرکت‌کنندگان انگیزه بیشتری برای انجام فعالیت‌های بیشتر و گرفتن امتیاز بالاتر پیدا کنند.

در این ایده مسابقه اینستاگرامی بهتر است که مدام به شرکت‌کنندگان یادآوری کنید که مسابقه در حال اتمام است تا تشویق شوند فعالیت‌های بیشتری را هرچه سریع‌تر انجام دهند.

همچنین ممکن است مخاطبان‌تان به اشتباه فکر کنند که فقط و فقط کسانی برنده می‌شوند که امتیاز بالایی داشته باشند و از شرکت در مسابقه ناامید شوند. پس به آن‌ها بگویید که این احتمال وجود دارد که فردی با 20 امتیاز برنده شود و فردی با 40 امتیاز برنده نشود. اما هر چه امتیاز بیشتری به دست بیاورند، شانس بسیار بیشتری برای برنده در قرعه‌کشی خواهند داشت.

 

جمع بندی

همانطور که مشاهده کردید، ایده‌ برای مسابقه مجازی در انواع شبکه‌های اجتماعی بسیار هست و روش‌های ساده برگزاری مسابقات اینستاگرامی می‌تواند کاملا خلاقانه باشد. مهم این است که هدف از اجرای مسابقه‌تان را بدانید و بی‌گدار به آب نزنید. هدف می‌تواند افزایش تعامل، افزایش آگاهی از برند، افزایش فروش و … باشد. مسابقه بدون استراتژی، تنها وقت و هزینه از شما صرف می‌کند، بدون آنکه دستاوردی برایتان داشته باشد.

روش‌هایی که در این مقاله گفته شد، هر کدام به تنهایی و یا به صورت ترکیبی با هم می‌توانند استفاده شوند. اما به یاد داشته باشید، هر چه شرایط مسابقه آسانتر باشد تعداد شرکت کننده‌ها بیشتر، و هر چه شرایط مسابقه سخت‌تر باشد تعداد شرکت‌ کننده‌های به نسبت کمتری خواهید داشت.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Email
Facebook
Subscribe
Notify of
guest
8 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ای شاپ
ای شاپ
2 سال پیش

عالی بود خیلی مطالب جالبی داشتی هرروز سایت شما رو بررسی میکنم

علی
علی
2 سال پیش

ایده ها خیلی خوبه

اسماعیل
اسماعیل
2 سال پیش

واقعا لذت بردم خیلی عالی بود حیفم اومد کامنت نذارم دمتون گرم

رضا نوبخت
رضا نوبخت
2 سال پیش

مقاله خوب و بدرد بخوری بود ممنون ازتون من که استفاده کردم

مقالات بیشتر

دغدغه «چه پستی بگذارم؟» را برای همیشه فراموش خواهید کرد!

جامع‌ترین مجموعه ایده‌های پست‌گذاری که کمک‌تان می‌کند نه‌تنها جان تازه‌ای به پیج‌تان بدهید، بلکه مخاطبان‌تان را میخکوب محتواهایتان کنید.

کتاب 222 ایده تولید محتوا

https://kuntogelofficial.com

https://officialdaya4d.com

https://daya4d.id

https://rumah303official.com/

https://bacansportsofficial.com/

https://jagoan303official.com/

https://cerita77official.com/

http://www.sunglasseshut.co/

https://craft-gift.net/

https://64.225.72.77

https://128.199.96.199/

http://harukano-sue.com/cast-staff/

https://bacansport.site/

https://buyfrompowerseller.com/

https://dubaitotoofficial.com/

https://vibrant3g.com/

http://covid.hanam.gov.vn/

https://cimeaventure.com/products/bacansports/

https://codetalks.org

https://mgfest.com

https://140.82.7.23/

https://motorcoachcanada.com/,

https://45.32.158.38/

https://192.248.158.38/

https://eticketingplus.com/

https://tanisi0312.holy.jp/slot-zeus/