نهایت برگزاری مسابقه اینستاگرامی موفق در 10 قدم

برگزاری مسابقه اینستاگرامی

افزایش فالوور، افزایش آگاهی از برند، افزایش نرخ تعامل (اینگیجمنت ریت) و … همگی نتیجه برگزاری مسابقه اینستاگرامی هستند. یکی از هیجان‌انگیزترین روش‌های رشد پیج که اگر درست انجام شود، مخاطب سخت می‌تواند به شرکت در آن نه بگوید! در مقاله نهایت افزایش فالوور با تولید محتوا، گفتیم که چطور حتی بدون تبلیغات، فمی‌توانید فالوورهایتان را افزایش دهید. حالا در این مقاله می‌خواهیم نحوه برگزاری مسابقه اینستاگرامی موفق را از صفر تا صد به شما آموزش بدهیم.

نیم نگاهی به مزایای برگزاری مسابقه اینستاگرامی

قبل از اینکه وارد دل ماجرا بشویم، بیایید نگاهی به آمار و نتایج به دست آمده از مسابقه های اینستاگرام بیندازیم تا کاملا از تاثیرگذاری برگزاری مسابقه اینستاگرامی مطمئن شویم.

 • پیج‌های اینستاگرامی که مسابقه برگزار می‌کنند 70% رشد سریع‌تری از پیج‌هایی دارند که مسابقه برگزار نمی‌کنند.
 • پست‌هایی که مربوط به مسابقه می‌شوند، 64 برابر کامنت بیشتر، و 5 برابر لایک بیشتری از پست‌های معمولی دریافت می‌کنند.
 • 91% پست‌هایی که بالای 1000 کامنت دریافت کرده‌اند از نوع پست‌های مسابقه بوده‌اند.

همه این آمار، حکایت از تاثیرگذاری بالای مسابقه در رشد پیج، به خصوص افزایش آگاهی از برند دارند.

در واقع، با برگزاری مسابقات اینستاگرامی، محتوای شما لایک و کامنت بیشتری می‌گیرد و توسط افراد بیشتری منتشر می‌شود. در نتیجه حجمی از فالوورهای جدید جذب می‌کنید، که این به معنی شناخت و بیشتر دیده شدن شماست.

اگر تا اینجا به معجزه مسابقه در اینستاگرام ایمان آورده‌اید، برویم سراغ چگونگی برگزاری آن.

طراحی مسابقه اینستاگرامی موفق تنها در 10 قدم

در نگاه اول، برگزاری مسابقه اینستاگرامی ساده به نظر می‌رسد. در صورتی که اگر برنامه‌ریزی دقیقی از قبل انجام نداده باشید حتی ممکن است باعث هرج و مرج و آسیب به چهره برندتان بشود.

پس همین حالا یک قلم و کاغذ بردارید، و شروع کنید با هر مرحله‌ای که در این 10 قدم با هم پیش می‌رویم مسابقه اینستاگرامی‌ خودتان را طراحی کنید.

 

قدم 1: نقشه راه؛  هدف اصلی‌ را مشخص کنید

شرکت در مسابقه اینستاگرامی

قبل از انجام هر کاری، نیاز داریم هدفمان را تعیین کنیم و برنامه‌ریزی کنیم. هدف ما باید دو خصوصیت اصلی داشته باشد:

 • متناسب با علایق مخاطب هدف باشد.
 • با رفتار مخاطب هدف هم‌راستا باشد.

هدف‌گذاری بسیار مهم است. به این خاطر که در انتهای برگذاری مسابقه، باید بررسی کنید ببینید آیا به هدفی که داشتید رسیده‌اید یا فقط هزینه اضافی مصرف کرده‌اید.

برای اینکه بهتر بتوانید هدفتان را مشخص کنید. سعی کنید کمی به مخاطب هدفتان فکر کنید. مثلا می‌توانید سوالات زیر را از خودتان بپرسید:

 • مخاطب هدف من بیشتر چه نوع پست‌هایی را دوست دارد؟
 • مخاطب هدف من در پیج خودش بیشتر چه پست‌هایی منتشر می‌کند؟
 • رفتار آنها در شبکه‌های اجتماعی به چه شکل است؟ (مثلا چه پست‌هایی لایک می‌کنند؟ اهل کامنت گذاشتن هستند؟ چه پیج‌های دیگری را دنبال می‌کنند؟ چه ساعاتی بیشتر آنلاین می‌شوند و …)

در مقاله نهایت استفاده از بخش بندی روانشناختی به طور کامل یاد می‌گیرید که چطور و با استفاده از چه ابزارهایی می‌توانید مخاطبان هدف‌تان را بشناسید.

علاوه بر این، در قسمت برنامه‌ریزی برای طراحی مسابقه اینستاگرام، فراموش نکنید که یک بودجه کلی برای مسابقه تعیین کنید. اگر بودجه‌تان مشخص باشد می‌توانید به راحتی مدیریت هزینه کنید.

هم‌چنین مشخص کنید مسابقه اینستاگرامی‌تان از چه زمانی تا چه زمانی باید برگزار شود و زمان اعلام برنده را هم مشخص کنید. زمان‌بندی یکی از قسمت‌های مهم برگزاری مسابقه در اینستاگرام است.

 

قدم 2: نحوه برگزاری مسابقه اینستاگرامی؛ شرایط ورود به رقابت را مشخص کنید

مسابقات اینستاگرامی در انواع و مدل‌های مختلفی برگزار می‌شوند. البته در مقاله‌های جامع دیگری قرار است ایده‌های ناب و هیجان‌انگیز مسابقه اینستاگرامی را برایتان آماده کنیم. (منتظر باشید)

بهرحال مسابقه اینستاگرامی شما از هر نوعی که باشد، یک روش ورود به رقابت نیاز دارد. اینکه دقیقا مخاطب بداند برای شرکت در مسابقه اینستاگرامی شما چه کار و یا کارهایی باید انجام بدهد. به عنوان مثال:

 • مخاطب باید عکس یا ویدیویی را در رابطه با موضوع خاصی، با اضافه کردن هشتگ مشخصی پست کند.
 • مخاطب باید شما را فالو داشته باشد و بعد عکس مشخصی را پست کند.
 • مخاطب باید شما را روی پستش تگ کند.
 • مخاطب باید پست شما را لایک کند و کامنت بگذارد

و کلی ایده دیگر. در مقاله 10 ایده مسابقه اینستاگرامی می‌توانید 7 ایده خلاقانه برگرازی مسابقات اینستاگرامی را فرا بگیرید.

در این قسمت، حتما شرایط ورود به مسابقه اینستاگرامی را بررسی کنید و شفاف به مخاطب بگویید باید چه کارهایی انجام بدهد. مثلا شرط ورود به یکی از مسابقات اینستاگرامی برند نایک به شکل زیر بود:

برای برنده شدن کوپن 100 پوندی خرید از نایک، از کفش‌های ایرمکس‌تان عکس بگیرید و با اضافه کردن هشتگ‌های #thesolesupplier و #airmax در اینستاگرامتان آپلود کنید”

مسابقه اینستاگرامی

قدم 3: هشتگ‌گذاری؛ بهترین هشتگ را انتخاب کنید

انتخاب هشتگ یکی از مهم‌ترین بخش‌های برگزاری مسابقه در اینستاگرام است. در واقع، فلسفه هشتگ‌گذاری این است که محتوایی که مخاطبتان برای مسابقه تولید می‌کند را به راحتی پیدا کنید و همه محتوا یکجا قابل دسترسی باشد. دقیقا هشتگ مثل یک پوشه نگهداری محتوا عمل می‌کند.

اما نه هر هشتگی…

هشتگ خوب دارای خصوصیات زیر است:

 • کوتاه : هشتگی که انتخاب می‌کنید باید کوتاه و خلاصه باشد. هشتگ‌های بلند باعث آزار مخاطب می‌شوند و علاوه بر این، در ذهن هم نمی‌مانند.
 • مرتبط: هشتگ موردنظر باید با کمپین، اسم برند، محصول و … ارتباط داشته باشد. اگر از هشتگ‌های عمومی استفاده کنید محتوای مخاطب شما میان بقیه محتواها گم می‌شود. می‌توانید حداقل از یکی از کلمات کلیدی برندتان استفاده کنید تا آن را خاص کنید.
 • به یاد ماندنی: معمولا قبل از هر کمپینی، مخاطب پیش‌گشایش کمپین شما را می‌بیند و از وجود آن مطلع می‌شود. در نتیجه هشتگ شما باید طوری طراحی شده باشد که با یک بار تکرار در ذهن مخاطب بماند و فراموشش نکند. در نتیجه زمانی که تصمیم به پست کردن محتوایش گرفت، بدون زحمت می‌تواند هشتگ را به خاطر بیاورد و از آن استفاده کند.
 • جهانی: مخاطب شما به چه زبانی صحبت می‌کند؟ همه مخاطبین‌ شما باید بتوانند هشتگ شما را متوجه شوند. اگر از کسب‌وکارهایی هستید که مخاطب غیرایرانی هم دارید، می‌توانید برای راحتی کار، هشتگ را با زبان انگلیسی طراحی کنید.
 • کمیاب: قبل از اینکه هشتگ را طراحی کنید حتما تحقیق کنید. هشتگ موردنظرتان را سرچ کنید و ببینید کسی قبلا روی این هشتگ محتوایی تولید کرده یا خیر. اگر جواب بله است، می‌توانید با کم و زیاد کردن یک حرف یا کلمه آن را خاص خودتان کنید.
 •  

مثالی از هشتگ مناسب:

#سفرتودستت

هشتگ بالا یکی از هشتگ‌هایی بود که در مسابقه اینستاگرامی علی‌بابا استفاده شد. به نوع هشتگ توجه کنید. هشتگ کوتاه است. با اینکه هشتگ‌های فارسی معمولا نیاز به آندرلاین (_) دارند، اما این هشتگ طوری انتخاب شده که پشت سر هم و بدون آندرلاین می‌تواند نوشته شود. هشتگ مرتبط است و از کلمه سفر در آن استفاده شده. روان و خودمانی است و در ذهن می‌ماند. و در نهایت، ترکیب طوری انتخاب شده که حالت عمومی ندارد و کمیاب است.

 

قدم 4: انتخاب موضوع؛ به طور شفاف ویژگی‌های محتوا را توضیح دهید

در مسابقات اینستاگرامی که طراحی می‌کنید، بسیار مهم است که یک موضوع مشخص داشته باشید. از آنجایی که اکثر مسابقه‌های اینستاگرامی هم UGC هستند (تولید محتوا توسط کاربر)، محتوایی را که از مخاطب می‌خواهید، باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد و از یک چارچوب خاص پیروی کند.

اگر در مورد محتوای UGC (محتوای تولید شده توسط کاربر) اطلاعی ندارید حتما توصیه می‌کنیم مقاله نهایت استفاده موثر از محتوای UGC را مطالعه کنید تا بتوانید مسابقات اینستاگرامی بهتری طراحی کنید

موضوعی که انتخاب می‌کنید بهتر است مرتبط با محصولات و در کل برندتان باشد. اما برای هیجان‌انگیزتر کردن آن می‌توانید مناسبت‌های خاص مثل تعطیلات، فصل‌ها، روزهای خاص و … را چاشنی آن کنید.

 

مثال جالب از برند همیشه در صحنه عالیس:

همین تابستانی که گذشت، عالیس مسابقه اینستاگرامی با عنوان “دوباره تابستون” طراحی کرد. در واقع موضوع این مسابقه “تابستان” بود. یعنی فصلی که در آن نوشیدنی‌های خنک به وفور استفاده می‎شود که دقیقا فصل فروش بالای محصولات عالیس است.

رقابت اینستاگرامی

عالیس از مخاطبینش خواست که با یک موزیک مشخص، که شعر آن در مورد نوشیدنی عالیس است، دابسمش بسازند و با هشتگ #دوباره_تابستون در مسابقه شرکت کنند.

این نمونه از خلاقانه‌ترین کمپین‌های تابستانی در میان برندها بود که بسیار هم موفق عمل کرد.

 

قدم 5: نحوه انتخاب برنده؛ به مخاطب بگویید برنده چطور انتخاب می‌شود

یکی از بخش‌های مهم یک مسابقه اینستاگرامی موفق، مکانیزم انتخاب برنده و شفاف‌سازی در این زمینه است. این مکانیزم می‌تواند انتخاب شانسی برنده باشد، میزان لایک‌ها، رای‌گیری و … باشد. هر چه هست به طور شفاف آن را به مخاطب توضیح دهید.

قرعه کشی اینستاگرام

معمولا در اکثر رقابت ‌های اینستاگرامی برنده با سه مدل زیر انتخاب می‌شود:

 • قرعه‌کشی: یکی از محبوب‌ترین روش‌های انتخاب برنده در مسابقات اینستاگرامی، انجام قرعه‌کشی است. این روش قبلا به صورت دستی انجام می‌شد و البته که هیچ شفافیتی هم نداشت و در آخر کسانی که برنده نشده بودند شروع به شکایت می‌کردند. اما با به وجود آمدن سایت‌ها و اپلیکیشن‌های معتبر قرعه‌کشی اینستاگرام، این مشکل تا حد زیادی رفع شد. قرعه‌کشی توسط ابزارهای آنلاین کاملا صادقانه است. به خصوص اگر از مراحل آن لحظه به لحظه فیلم‌برداری کنید، جای هیچ شک و شبهه‌ای باقی نمی‌ماند.

در مقاله 7 سایت قرعه کشی اینستاگرام برتر؛ خارجی و ایرانی بهترین ابزارها و سایت‌های قرعه‌ کشی اینستاگرام را با جزییات به شما معرفی می‌کنیم

 • رای‌گیری: روش رای‌گیری که معمولا بر اساس بیشترین لایک و کامنت انجام می‌شود تا حد زیادی به ویروسی شدن و آگاهی از برند شما کمک می‌کند. دلیلش هم آن است که وقتی مخاطبی در مسابقه اینستاگرامی شما شرکت می‌کند، برای گرفتن لایک و کامنت بیشتر، پست را با دوستانش هم به اشتراک می‌گذارد تا درخواست لایک و کامنت از آنها بکند. به این شکل، افراد بیشتری با شما آشنا می‌شوند.
 • هیئت داوران: در مسابقات اینستاگرامی که کمی تخصصی‌تر انجام می‌شوند، برگزارکننده مسابقه لیستی از داوران متخصص را انتخاب می‌کند تا در نهایت نظرات تخصصی‌شان را در مورد کیفیت محتوا ارائه کنند و برنده نهایی را مشخص کنند.

مثلا اگر برند آرایشی دارید و مسابقه آرایشی برگزار کرده‌اید، می‌توانید چند آرایشگر متخصص را انتخاب کنید تا در مورد نوع آرایش شرکت‌کنندگان نظر بدهند و بهترین آنها را به عنوان برنده انتخاب کنند.

 

قدم 6: جایزه مناسب؛ مشوق را به درستی انتخاب کنید

هنگام انتخاب جایزه، باید به دو فاکتور توجه اساسی داشته باشید:

1.علایق مخاطب هدفتان

2.بودجه مسابقه‌تان

فراموش نکنید که وقتی شما از مخاطب دعوت می‌کنید که وارد مسابقه شود، در واقع از او می‌خواهید کاری برای شما انجام دهد و دارید او را دعوت به اقدام می‌کنید. در نتیجه، جایزه شما باید ارزش وقت و انرژی که مخاطب برای مسابقه می‌گذارد را داشته باشد.

مثلا فرض کنید در مسابقه‌ای از مخاطب می‌خواهید با قوانین خاصی عکاسی کند و وارد رقابت شود، و جایزه‌ای که برای برنده در نظر می‌گیرید یک عدد تیشرت است! طبیعتا تعداد انگشت شماری در این مسابقه شرکت خواهند کرد.

از طرف دیگر، بسیاری از افراد فکر می‌کنند هر چه جوایز گران‌قیمت‌تری، مثل ماشین یا گوشی آیفون جایزه بدهند افراد بیشتری را جذب مسابقه می‌کنند. شاید در نگاه اول همینطور باشد و افراد زیادی در مسابقه شرکت کنند، اما مطمئن باشید بعد از اتمام مسابقه شما را ترک می‌کنند و مخاطب هدف شما نیستند.

پس سعی کنید به جای تمرکز بر گران بودن جایزه، روی مرتبط بودن آن با علاقه مخاطبتان تمرکز کنید. مثلا اگر یک پیج ورزشی دارید و مخاطب هدف شما ورزشکاران هستند، می‌توانید مکمل‌های ورزشی از برندهایی جایزه بدهید که تهیه آن برای مخاطب هدفتان راحت نیست. در این حالت، هم هدیه ارزشمند است، هم مرتبط است، و هم مخاطبی که جذب مسابقه شما می‌شود مخاطب هدف شما است.

در کل، جوایز می‌توانند خدمات رایگان، کوپن تخفیف، جایزه از خود محصول و … باشند. اما ترجیحا سعی کنید جوایز را خلاقانه انتخاب کنید.

 

وقتی از جایزه خلاقانه می‌گوییم دقیقا از چه صحبت می‌کنیم؟

یکی از برندهای کفش آمریکایی به نام Sperry مسابقه اینستاگرامی طراحی کرد که مخاطب برای ورود به رقابت باید از مناظر زیبا عکاسی می‌کرد. در نهایت برنده بر اساس تعداد لایک‌هایی که می‌گرفت انتخاب می‌شد.

حالا حدس می‌زنید جایزه چه بود؟

یک جفت کفش از برند Sperry که روی آن، عکسی که خود مخاطب گرفته بود چاپ می‌شد.

جایزه اینستاگرامی

خلاقیت می‌تواند بی حد و حصر باشد، فقط کافیست کمی فکرتان را از کلیشه‌ها آزاد کنید.

 

قدم 7:  قوانین و مقررات؛ به وضوح شرایط را بگویید

فراموش نکنید که هر مسابقه، شرایط و قوانینی دارد. حتی در بعضی کشورها، برندهای بزرگ باید از مشورت وکلا استفاده کنند تا کاری خلاف قانون کشورشان در حین مسابقه رقم نخورد. البته این مسئله در ایران، به خصوص برای برندهای کوچک آنقدرها مهم نیست اما بهتر است حتی در مسابقات اینستاگرامی هم یک سری قوانین را برای خود و مخاطبتان آماده کنید.

قانون مسابقه اینستاگرام

مثلا:

 • نام و آدرس ارتباطی برند برگزارکننده مسابقه باید مشخص باشد.
 • زمان شروع و پایان مسابقه باید دقیقا مشخص شود و افرادی که بعد از پایان مهلت زمانی شرکت می‌کنند نباید در مسابقه شرکت داده شوند.
 • چه کسانی می‌توانند در مسابقه شرکت کنند؟ (مثلا در بعضی مسابقات، کارکنان خود برند نمی‌توانند در مسابقه شرکت کنند.)
 • دستورالعمل ورود به رقابت
 • دستورالعمل انتخاب برنده به طور شفاف
 • تاریخ دقیق اعلام برنده یا برندگان
 • تاریخ دقیق اعطای جایزه به برنده
 • جزییات جایزه (مثلا تعداد جوایز، توضیح جزییات جایزه، هرگونه اخطار و …)
 • جزییات اینکه جایزه چطور و با چه روشی به دست مخاطب می‌رسد

 

قدم 8: اطلاع‌رسانی؛ پیش از مسابقه به مخاطبین خبررسانی کنید

حالا که مسابقه را قدم به قدم طراحی کردید زمان اجرا می‌رسد، اما قبل از آن و در حین اجرا، باید مخاطب را از وجود مسابقه آگاه کنید. کجاها برای مسابقه‌ اینستاگرامی‌مان تبلیغ و اطلاع‌رسانی کنیم؟

جواب ساده است: هر کانالی که در دسترس دارید.

معمولا مسابقات از طریق روش‌های زیر اطلاع‌رسانی می‌شوند:

 • وبلاگ: یک پست وبلاگی تهیه کنید، از جزییات مسابقه در آن بنویسید و روی وب‌سایتتان منتشر کنید. می‌توانید همین پست وبلاگی را به عنوان لندینگ پیج مسابقه قرار بدهید.
 • شبکه‌های اجتماعی: چه جایی بهتر از خود شبکه‌های اجتماعی؟ یک پست تهیه کنید، در مورد مسابقه بنویسید و در هر شبکه اجتماعی که دارید، از خود اینستاگرام گرفته تا فیسبوک و توئیتر اطلاع‌رسانی کنید. حتی می‌توانید لینک پست وبلاگی را که در مورد قبل گفتیم، در بیو پیجتان قرار دهید تا هرکسی وارد پیجتان می‌شود باخبر شود.
 • ایمیل: اگر از بازاریابی ایمیلی استفاده می‌کنید، می‌توانید در قالب یک ایمیل دوستانه، مسابقه‌ای که در پیش دارید را به مخاطبینتان اطلاع‌رسانی کنید.

 

قدم 9: کنترل؛  ارزیابی عملکرد مسابقه از همان ابتدا شروع می‌شود

شاید بتوان گفت مهم‌ترین قسمت مسابقات اینستاگرامی، ارزیابی و یا به اصطلاح مانیتور کردن آن است. خیلی از برگزارکنندگان، اصلا به این قسمت توجهی نمی‌کنند و خیلی‌ها هم آخر مسابقه این کار را انجام می‌دهند. در صورتی که از همان ابتدا مانیتور مسابقه باید انجام شود.

قبل از مانیتور کردن، باید معیارهای مهم را انتخاب کنید. چه چیزهایی برایتان مهم است؟ این قسمت دقیقا به اهمیت هدف تاکید می‌کند. وقتی بدانید هدفتان چیست راحت‌تر می‌توانید معیارهای موثر را اندازه‌گیری کنید.

معیارهای مورد کنترل در اکثر مسابقات اینستاگرامی شامل موارد زیر هستند:

 • تعداد کل پست‌هایی که توسط دیگران برای مسابقه منتشر شده است: تعداد کل پست‌هایی که تحت شرایط و دستورالعمل‌های مسابقه آپلود شده‌اند.
 • تعداد لایک‌های مربوط به هر پست مسابقه: در این حالت اگر برنده بر اساس تعداد لایک مشخص شود می‌توانید برندگان احتمالی را پیش‌بینی کنید.
 • تعداد شرکت‌کنندگان در مسابقه: تعداد دقیق افراد شرکت‌کننده در مسابقه، گستردگی مسابقه شما را مشخص می‌کند.
 • شرکت‌کنندگان برتر مسابقه: چه افرادی در حین مسابقه محتوای بیشتری تولید کرده‌اند؟ آنها را زیر نظر بگیرید. این افراد احتمالا مشتریان بالقوه و طرفدار برند شما هستند. تعاملتان را با این افراد بیشتر نگه دارید.
 • تعداد کل لایک‌ها: تعداد کل لایک‌هایی که از ابتدا تا انتها دریافت کرده‌اید نشان‌دهنده مورد توجه قرار گرفتن مسابقه است.
 • تعداد کل بازدیدهای یکتا (Reach): احتمالا با مفهوم ریچ در اینستاگرام آشنا هستید. ریچ به معنای تعداد بازدیدها با اکانت‌های یکتا گفته می‌شود و نشان‌دهنده آن است که چند نفر از پست‌های شما بازدید کرده‌اند.
 • میزان بازنشر محتواهای مربوط به مسابقه: میزان بازنشرها نشان می‌دهد چقدر محتوای مسابقه اینستاگرامی شما ویروسی شده و با دیگران به اشتراک گذاشته شده. همانطور که گفتیم این مسئله میزان آگاهی از برند شما را نشان می‌دهد.
 • رشد فالوور پیج هنگام مسابقه و انتهای آن: این معیار هم نشان می‌دهد که از ابتدا تا انتهای مسابقه چند فالوور جدید به پیج شما اضافه شده است.

 

قدم 10: پیگیری منظم؛ به ترتیب مراحل را دنبال کنید

زمانی که مسابقه تمام شد، حتما در زمان‌بندی مشخص (طبق نقشه راه) و با قوانینی که قبلا تعیین کردید نتایج را پیگیری کنید. فراموش نکنید که برای اینکه مسابقه عادلانه‌ای برگزار کنید، موظف هستید که مو به مو قوانین تعیین شده را رعایت کنید.

زمانی که با شفافیت کامل برنده یا برندگان را انتخاب کردید، حتما به صورت عمومی آن را اعلام کنید. این کار را می‌توانید از طریق لایو انجام دهید تا شرکت‌کنندگان در انتخاب برنده هیچ شک و شبه‌ای نداشته باشند.

 

جمع‌بندی

در این مقاله، نحوه برگزاری مسابقه اینستاگرامی موفق را بررسی کردیم و گفتیم که چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد. واقعیت این است که شرکت در مسابقات اینستاگرامی برای اکثر افراد جالب و هیجان‌انگیز است. اما پیشنهاد ما این است که شرایط ورود به رقابت را تا حد امکان ساده نگه دارید تا بتوانید شرکت‌کننده‌های بیشتری برای مسابقه اینستاگرامی‌تان جذب کنید.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Email
Facebook
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات بیشتر

دغدغه «چه پستی بگذارم؟» را برای همیشه فراموش خواهید کرد!

جامع‌ترین مجموعه ایده‌های پست‌گذاری که کمک‌تان می‌کند نه‌تنها جان تازه‌ای به پیج‌تان بدهید، بلکه مخاطبان‌تان را میخکوب محتواهایتان کنید.

کتاب 222 ایده تولید محتوا